V Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

  • Zapraszamy na nasze kolejne Glinieckie Spotkanie Biblijne, które odbędzie się w „Organistówce” dzisiaj o godzinie 16.00. Natomiast o godz. 19.00 kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do Bierzmowania.

 

  • W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, rozpoczęła się modlitwa nowennowa w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna trwa w dniach od 16 do 24 marca, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.

 

  • W piątek o godz. 20.00 mszą św. rozpocznie się Ekstremalna Droga Krzyżowa.

Na EDK zabieramy: krzyż przypięty do plecaka, latarkę i baterie na zapas, aplikację w telefonie EDK, powerbank, wodę. Zapisy online na stronie EDK.

 

  • W sobotę ks. Proboszcz uda się do chorych z Sakramentami św.. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub telefonicznie.

 

  • Bóg zapłać mieszkańcom Osiedla i ul. Wrzosowej w Gliniance za ofiary (1370zł) oraz mieszkańcom Józefowa (1000zł) na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację kościoła.

 

  • Za tydzień Niedziela Palmowa.

Msza św. o godz. 10.00 z precesją wokół kościoła z naszymi pięknymi regionalnymi palmami.

Na 11.30 zapraszamy dzieci, tak jak co roku z instrumentami. Wielka prośba do niosących nasze wielkie palmy, aby pozostać na procesję dla dzieci.

Tego dnia odbędzie się w naszej parafii kiermasz wielkanocny, na którym znajdą się palmy, dekoracje świąteczne. Dochód przeznaczany jest na nasz IX Wieczór Uwielbienia. Już teraz dziękujemy tym, którzy włączają się w przygotowanie tego kiermaszu, za wasze własnoręcznie wykonane palmy i rękodzieło świąteczne, które można przynosić na plebanię lub do zakrystii.

O godz.17.15 odbędzie się Droga Krzyżowa wokół kościoła poprowadzona przez nasz Chór Parafialny.

 

  • Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: Jako gangster nie rozstawał się z bronią. Jego nawrócenie rozpoczęło się w celi więziennej…

GOŚĆ NIEDZIELNY: Jezus , modlitwa i Ty… rozważanie wielkopostne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image