XXX Niedziela Zwykła – 27.10.2019

• Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej.

Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni

– od poniedziałku do piątku o 17:15, następnie msza św.

– w soboty – po mszy św. porannej

– w niedziele – dziesiątek różańca po każdej mszy.

• W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe. A na stoliku z prasą znajdują się kartki do zapisania wypominek.

• Dzisiaj o 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Dzisiaj przy remizie OSP trwa akcja krwiodawstwa. Zgłaszać można się od godziny 9:00 do 13:00. Zachęcamy do udziału.

• Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada
    – 7.30 odczytanie pierwszych wypominek rocznych
    – 8.00 msza św.
    – 10.00 msza św.
    – 11.30 modlitwa wypominkowa z odczytaniem wypominek jednorazowych na cmentarzu,
    – ok. 12.00 msza św. na cmentarzu. Po mszy poświęcenie pomników nowo postawionych.
    Nie ma Mszy św. o godz. 18.00.
    1 listopada przypada również I piątek miesiąca.
    – spowiedź na mszach do południa. Nie ma wieczornego nabożeństwa i całodziennej adoracji. Tego dnia, z racji uroczystości, nie obowiązuje nas post.

• Dzień Zaduszny 2 listopada – jest to także pierwsza sobota miesiąca
    – 8.00 msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi oraz różaniec.
    – 10.00 msza św., a po niej odczytanie wypominek jednorazowych.
    – 18.00 msza św.
    Tego dnia ksiądz uda się z sakramentami do chorych.

• Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie.
    Warunki uzyskania odpustu:
    1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
    2. Być w stanie łaski uświęcającej.
    3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
    4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
    5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

• Na czas świąteczny przy cmentarzu dla Państwa wygody zostanie zmieniona organizacja ruchu dla jego usprawnienia. Ulica Ułańska staje się jednokierunkowa, została również zamówiona przez parafię toaleta przenośna.

• Serdeczne Bóg zapłać Panu Andrzejowi Bąkowi za systematyczne prace koparką przy cmentarzu. Dzięki pracy Pana Andrzeja mamy posprzątany teren wokół śmietników.

• W tygodniku IDZIEMY o. Jacek Salij „Pamięć o męczennikach”, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM dodatek z filmem o objawieniach Matki Bożej w Lourdes, koszt 6 zł. Dla najmłodszych nowy numer MAŁEGO GOŚCIA z magnesem na lodówkę, jest też numer specjalny MIŁUJCIE SIĘ poświęcony interwencji Maryi w dzieje świata i Polski – Koszt 5zł

• Zapraszamy wszystkich pracowników ochrony zdrowia na spotkania poświęcone współczesnym zagadnieniom bioetycznym i dylematom moralnym w dziedzinie medycyny. Pierwsze spotkanie odbędzie się 8 listopada o godz. 19.00 w Domu Rekolekcyjnym ks. Pallotynów w Otwocku. Więcej informacji na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.