XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 • W dniu wczorajszym w Katedrze Warszawsko Praskiej, pięciu naszych ministrantów, przyjęło od księdza biskupa posługę lektora: Dziewulski Wojciech, Gniadek Igor, Sokołowski Benedykt, Szostak Piotr, Wiącek Oskar.  Niech bliskość Słowa Bożego, przemienia ich życie, aby stawali się coraz bardziej zanurzeni w Chrystusie. Gratulujemy Lektorom i rodzicom.

 

 • W środę przypada Dzień Edukacji Narodowej – zapraszamy pracowników naszej oświaty na różaniec o 17.15 i mszę św. w Waszej intencji. Niestety nasze coroczne spotkanie musimy odwołać ze względów epidemiologicznych.

 

 • Na całym świecie 15 października (czwartek) obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego, dzień szczególnej pamięci o dzieciach zmarłych przed narodzinami i o ich rodzinach. Zapraszamy do nawiedzenia pomnika dziecka utraconego na naszym cmentarzu. Dodatkowo każdy będzie mógł w przyszłą niedzielę przystąpić do duchowej adopcji dziecka nienarodzonego.

 

 • Po mszach św., odbywa się zbiórka do puszek z okazji XX Dnia Papieskiego, pod hasłem „Totus Tuus”. Swoimi ofiarami fundujemy stypendia naukowe dla młodzieży z małych miejscowości, w ramach fundacji: Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

 • W piątek 16.10 w rocznicę wyboru św. Jana Pawła II, zapraszamy dzieci do udziału w akcji: „100 tulipanów dla Świętego Jana Pawła II”. 16 października spotykamy się o godz. 16:45 przy organistówce. Tam wspólnie posadzimy tulipany przy tablicy upamiętniającej Papieża. Tego dnia również na terenie przy szkole w Gliniance posadzonych zostanie drugie 100 tulipanów. Cebulki tulipanów zapewniają organizatorzy akcji. Dlaczego właśnie tulipany? Bo czerwony tulipan z drobnymi białymi elementami, jest symbolem choroby Parkinsona. Większość Polaków chorobę Parkinsona, kojarzy właśnie z osobą Jana Pawła II. 100 sztuk bo 100 lat od urodzin św. Jana Pawła II.

 

 • W zakrystii przyjmowane są wypominki roczne i jednorazowe. A na stoliku z prasą znajdują się kartki do zapisania wypominek.

 

 • Taca w przyszła niedziele będzie przeznaczona na cele misyjne.

 

 • Otwarcie książki z intencjami na 2021 rok w sobotę 17 października od godz. 9.00.

 

 • Zapraszamy dzieci i młodzież do biblioteczki skautowej w naszej organistówce po mszy św. o 11.30.

 

 • W parafii św. Wincentego a Paulo w Otwocku rozpoczyna się cykl konferencji przedślubnych dla narzeczonych. Rozpoczniemy 16 października (piątek) o godz. 19.00 w domu parafialnym. Katechezy prowadzą świeccy i kapłani z naszego dekanatu.

 

 • Osoby prowadzące handel przy naszym cmentarzu w czasie uroczystości Wszystkich Świętych, zapraszamy do kontaktu z ks. Proboszczem w sprawie rezerwacji miejsc i opłaty „śmieciowej”.

 

 • W tygodniku IDZIEMMY: Po 455 latach papieżem został nie-Włoch. Już pierwsze chwile po wyborze pokazały jego styl kierowania Kościołem w artykule „Przełomowe konklawe” . W GOŚCIU NIEDIZELNYM: film na płycie dvd „ Ziemia Maryi”

 

 • Przypominamy, że w kościele i we wszystkich miejscach publicznych, należy mieć założoną maseczkę zasłaniającą usta i nos, nadal też obowiązuje dystans społeczny. Powiat otwocki znalazł się w czerwonej strefie zagrożenia. Prosimy o zapoznanie się z aktualnymi wskazaniami służb sanitarnych i zastosowanie się do tych wskazań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Enter Captcha Here : *

Reload Image