Niedziela Zesłania Ducha Świętego 24.05.2015

OGŁOSZNIA PARAFIALNE

• Dzisiaj dzień Zesłania Ducha Świętego, zwany też Pięćdziesiątnicą, potocznie Zielonymi Świątkami.
  • W poniedziałek 25.05.2015  święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. Msze święte o 8.00 i 18.00.
  • W miesiącu maju szczególnie czcimy Maryję. Nabożeństwa Maryjne odbywają się w dni powszednie po mszy godz. o 18.00, a w niedzielę po mszy o godz. 10.00.
  • We wtorek 26.05.2015 przypada Dzień Matki. O godzinie 18.00 msza święta zbiorowa w intencji wszystkich matek.
  • Chętnych na wyjazd na Rekolekcje 18.07.2015 na Stadionie Narodowym prosimy o zapisy w zakrystii. Zapisy na wspólny wyjazd grupowy autokarem przyjmowane będą tylko do przyszłej niedzieli, czyli do 31.05.
  • Od 26.05 rozpoczynamy Nowennę do Ducha Świętego o potrzebne łaski w intencji Wieczoru Uwielbienia.
  • W następną niedzielę przed kościołem będzie można nabyć różne przedmioty okolicznościowe z logo koncertu Wieczoru Uwielbienia – koszulki, kubki itp. Uzyskane środki przeznaczone będą na organizację tego wydarzenia. Zapraszamy na stronę wieczoruwielbienia.pl gdzie można znaleźć wszelkie potrzebne informacje na temat tego wydarzenia.
  • W uroczystość Bożego Ciała – Wieczoru uwielbienia tak jak w ubiegłym roku Najświętszy Sakrament zostanie wniesiony w asyście mężów i ojców. Prosimy Panów o zaopatrzenie się w pochodnie lub świece. Program uroczystości Bożego Ciała podany będzie w przyszłą niedzielę.
  • Serdecznie dziękujemy księdzu Janowi, dyrektorowi Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. To dzięki księdzu Janowi otrzymujemy przez ostatnie lata wspaniałych kapłanów, którzy pomagają w posłudze w naszej parafii. Liczymy na dalszą życzliwość i pamięć o Gliniance.
  • W związku z awarią organów kościelnych i rozważaniem różnych opcji poradzenia sobie z tym problemem (zakup organów elektronicznych lub remont konserwatorski starych organów lub rekonstrukcja/odbudowa organów) od niedzieli 31.05.15 będziemy w naszym kościele testowali organy elektroniczne.