Czwarta Niedziela Adwentu – 18 grudnia 2016

• W ubiegłym tygodniu odszedł do wieczności:

śp. Ignacy Laskus (65 lat) z Kopek

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci na wieki. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen

• Składamy serdeczne podziękowania za udział w rekolekcjach i pomoc w przygotowaniach do rekolekcji.
  • Zapraszamy na roraty od poniedziałku do czwartku o 6.45.
  • Od 1 stycznia 2017 będziemy sprawować msze w intencji naszych żyjących mam. Msze będą odprawiane przez 30 kolejnych dni – w dni powszednie rano, a w niedziele o 10.00. Prosimy o zgłaszanie mam, za które będziemy się modlić.
  • Dobiega końca peregrynacja obrazu Miłosierdzia Bożego w Woli Karczewskiej. W następnej kolejności: ul. Łąkowa, Kopki i Lipowo.
  • W zakrystii dostępne są opłatki wigilijne, niedostępne są już świece Caritas.

• Porządek nabożeństw w czasie Świąt Bożego Narodzenia:

– Wigilia Bożego Narodzenia (24.12 – sobota) –  msza św o 7.30, o północy Pasterka.

Tego dnia obowiązuje post zwyczajowy (powstrzymanie się do pokarmów mięsnych). Pamiętajmy, aby wieczerza wigilijna miała religijny charakter.

– Pierwszy i Drugi Dzień Świąt BN (25 i 26 grudnia ) – msze św. 8.00, 10.00, 11.30, 12.45. Nie ma mszy świętej wieczornej.

• Po świętach kontynuujemy kolędę (od godziny 9.30):

27.12 (wtorek): Józefów

28.12 (środa): Siwianka