Druga Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016

• Pragniemy podziękować mieszkańcom Czarnówki za serdeczne przyjęcie wizyty duszpasterskiej oraz ofiary.
  • Przypominamy o mszach roratnich od poniedziałku do piątku o 6.45. Dziękujemy za zaangażowanie rodziców, dzięki którym na roraty uczęszcza około 80 dzieci. Po mszy roratniej dzieci zapraszamy na ciepłe kakao.
  • Do środy (7 grudnia) przyjmujemy zapisy na wyjazd na sztukę wystawianą przez kleryków naszego seminarium pt „Don Camillo”. Wyjazd odbędzie się 11 grudnia o 17.15.
  • W czwartek 8 grudnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o 6.45 (roraty) i o 18.00. Po mszy o 18.00 spotkanie dzieci klas III przygotowujących się do sakramentu komunii i rozdanie medalików.
  • W najbliższą niedzielę 11 grudnia zbiórka do puszek w intencji pomocy potrzebującym oraz na organizację śniadań roratnich.
  • Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w niedzielę 11 grudnia (msze święte wg normalnego porządku niedzielnego). Poprowadzi je ks. Marek Szymula.
  • W następną niedzielę 11.12 msza święta za zmarłe mamy (gregoriańska) o 10.00.
  • W sobotę 17 grudnia od 10.00 odwiedziny chorych. Jest to możliwość przyjęcia komunii, spowiedzi czy przyjęcia sakramentu chorych. Prosimy zgłaszać chorych do odwiedzin – poza tymi, którzy są już zgłoszeni i przyjmują księdza w pierwsze piątki.
  • Od Nowego Roku będziemy sprawować msze w intencji naszych żyjących mam. Imiona i nazwiska mam prosimy zgłaszać w zakrystii. Msze za mamy będą odprawiane w dni powszednie rano, a w niedziele o 10.00 w dniach od 1 do 30 stycznia 2017.
  • Po mszach w zakrystii dostępne są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece Caritas.

Wizyta duszpasterska:

W sobotę od 10.00 ostatni etap kolędy przed świętami. Dwóch księży odwiedzi domy w Kopkach  na ul. Jeździeckiej oraz Uroczej.

Komentarz do “Druga Niedziela Adwentu – 4 grudnia 2016

• 6 grudnia 2016 o 12:59
    Permalink

Dzien dobry, Chcielismy podniesc problem tzw. koledy organizowanej w listopadzie przez tut. Proboszcza parafii. Wedlug nas i naszych sasiadow, i podejrzewamy wiekszosci mieszkancow Parafii, nazywanie tej wizyty duszpasterskiej „koleda” jest sporym naduzyciem. Wzywamy Proboszcza tut. Parafii do zaprzestania tej praktyki.
    W normalnych parafiach „koleda” jest organizowana po Swietach Bozego Narodzenia i polaczona jest z obecnoscia ministrantow i spiewaniem koled w domach parafian. A danina nie jest brana przez ksiedza podczas koledy, tylko organizuje sie ktoras niedziele w miesiacu po Bozym Narodzeniu kiedy moze byc skladana kolekta tytulem koledy. Nie podoba nam sie praktyka tut. Proboszcza. Jest ona przepotopowa, nie zacheca mlodziezy i mlodych rodzin do aktywnego uczestniczenia w zyciu Parafii. Prosimy (wnosimy) o zmiane tej IDIOTYCZNEJ praktyki. Postaramy sie rowniez zaalarmowac kurie, gdyz to co sie tu wyprawia odchodzi od standardow przyjetych w calej Polsce i ma na celu wyciagniecie tylko pieniedzy od parafian. Pomijamy kwestie cennika (co laska, lecz nie mniej niz 50 za msze) wprowadzonego nieformalnie przez Proboszcza za przyjecie mszy z intencja. Pozdrawiamy