I Niedziela Adwentu – 2.12.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli

śp. Sławomir Szopa l. 81 z Siwianki

śp. Kazimierz Cała l. 81 z Rzakty

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Jutro 3.12 o 6.45 rozpoczynamy Roraty. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku.

Temat przewodni w tym roku to słowa ”Z Duchem Twoim”. Dzieci otrzymają jutro plakaty roratnie, a po świętach naszym zwyczajem dla najwytrwalszych coś wylosujemy 😊. Dziękujemy dorosłym za nagrody, które przynosicie dla naszych pociech. Po Roratach, dzieci będą miały okazje napić się ciepłego kakao. (prosimy o pomoc przy gotowaniu mleka i pieczeniu ciasta).

• W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca

– rano – msza św. wypominkowa o 6.45 wraz z spowiedzią

– po południu spowiedź od 17.00, msza św. o 18.00.

Od tego dnia w każdy pierwszy piątek miesiąca rozpoczynamy całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 8.00 do 21.00, którą ofiarujemy w intencji wyzwolenia naszych parafian z wszelakich nałogów. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

Pod chórem znajdują się publikacje: „Pół godziny przed Najświętszym Sakramentem” oraz „Czekam na ciebie – Adoracje Eucharystyczne”.

• Zapraszamy do Siedlec na spektakl muzyczny „Oskar i Pani Róża” w wykonaniu Teatru Tańca Caro, z naszym ministrantem w roli tytułowej. Sztuka ukazuje historię chorego na raka chłopca, który w listach do Boga opisuje swoje życie, jakiego nie będzie mu dane przeżyć. Wyjazd w środę 5 grudnia o godz. 16.15. Chętnych zapraszamy o zgłaszanie się dziś do zakrystii. LSO ma dofinasowanie z swojego funduszu.

• W sobotę 8.12 Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze o 8.00, 10.00 i 18.00, a o 12.00 Godzina Łaski.

Na mszy o 18.00 (sobota 8.12) spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do pierwszej Komunii św. Dzieci otrzymają wtedy medaliki MB Niepokalanej.

• Rozpoczynamy naszą doroczną wizytę duszpasterską.

W sobotę 15 grudnia udamy się do Dobrzyńca i Bolesławowa.

• Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania 16 grudnia o 19.00.

• Dziś po raz ostatni jest z nami ks. Dariusz, który od przyszłej niedzieli będzie zastępował chorego księdza na parafii. Bóg zapłać za wspólny czas.

• Organizujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych z naszej okolicy. Słodycze, produkty żywnościowe, upominki będzie można przynosić przez najbliższe dwie niedziele i składać w murowanej zakrystii. Ofiary pieniężne na zakup produktów, można składać do puszki przy figurze św. Antoniego pod chórem. Paczki dostarczy nasza młodzież z wolontariatu i skauci.

• W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek, na co dzień żyjących za ścisłą klauzurą. Siostry obiecały naszą parafie otoczyć swoją modlitwą podczas adoracji Pana Jezusa.

• Do nabycia są też świece Caritas sprzedawane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

• Dziś gościmy siostry Orionistki z Otwocka, które prowadzą ZOL dla przewlekle chorych. Przyjadą do nas z świadectwem swojej posługi jak również z kiermaszem świątecznym, z którego dochód będzie przeznaczony na zakup sprzętu do rehabilitacji.

• W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

• W kościele przybyła nam tapicerka ławkowa. A w tym tygodniu wrócą przęsła ogrodzeniowe z renowacji.

• Prasa katolicka: w tygodniku IDZIEMY: dalsza część cyklu objaśniającego najtrudniejszą księgę Nowego Testamentu – Apokalipsę, prowadzi ks. prof. Waldemar Chrostowski, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM – Adwent w mocy Ducha Świętego  dla najmłodszych zaś MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z lampionem roratnim.