I Niedziela Adwentu – 27.11.2022

• Dzisiaj o godz. 19.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Zapraszamy na msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 6.45.

Podczas tegorocznego Adwentu towarzyszyć nam będzie postać św. Joachima czyli ojca Maryi i dziadka Jezusa. Razem z Nim będziemy poznawać bohaterów, którzy w ciągu wieków czekali na obiecanego Mesjasza. Na jutrzejszych Roratach dzieci otrzymają plansze roratnie.

Dziękujemy osobom, które zgłosiły się do organizacji porannego poczęstunku dla dzieci, ale potrzebujemy jeszcze chętnych do pomocy w pieczeniu ciasta i gotowaniu kakao.

• W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek Benedyktynek w Warszawie, które na co dzień żyją za ścisłą klauzurą. Siostry, które trwają na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, otaczają modlitwą także naszą parafię. W ich klasztorze znajduje się wizerunek Matki Bożej Glinieckiej.

• Są już świece Caritas, sprzedawane w ramach wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom – w celu nabycia zapraszamy do zakrystii.

• Do 6 grudnia zbieramy odzież zimową, koce które chcemy przekazać do ks. Stanisława z Ukrainy z parafii w Starokonstatynowie, który prosi nas o pomoc. Paczki można przynosić na ganek na plebani.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 6.45 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią.

– 23.00 – 00.00 Godzina Święta nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

pierwszy piątek miesiąca

– 6.45 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią.

– od 17.00 – spowiedź

– 18.00 – msza św.

– 8.00-19.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

Tego dnia ks. Proboszcz uda się z Sakramentami do chorych.

• pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

Po Mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest już do odebrania grudniowy nr miesięcznika formacyjnego „Różaniec” i zapraszamy do zapisywania się na przyszłoroczną prenumeratę.

• W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi do wt.  ks. Krzysztof Bielawny, ojciec duchowny kapłanów warmińskich i Seminarium Duchownego w Elblągu. Mottem naszych spotkań będą słowa z orędzia gietrzwałdzkiego  „Nie smućcie się, bo ja zawsze będę przy Was”.

• Zapraszamy rodziny, dzieci, dorosłych, na spektakl „Pinokio” w wykonaniu kleryków naszego Seminarium. Wyjazd autokarem w niedzielę 11 grudnia o 16.50. Zapisy w zakrystii.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Ktoś mnie kiedyś zapytał czy to wielki grzech, kiedy trudno człowiekowi uwierzyć w zmartwychwstanie ciał – odpowiada o Jacek Salij.

GOŚĆ NIEDZIELNY: kalendarz na Nowy Rok