I Niedziela Adwentu – 28.11.2021

• Dzisiaj o godz. 19.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Od poniedziałku do piątku zapraszamy na godz. 6.45 na msze św. roratnie. Podczas tegorocznego Adwentu wraz z Maryją i Józefem wędrujemy z Nazaretu do Betlejem, zatrzymując się w miejscach związanych z Ewangelią. Na jutrzejszych Roratach dzieci otrzymają plansze do udokumentowania miejsc, które odwiedzimy. Dziękujemy osobom, które zgłosiły do organizacji porannego poczęstunku dla dzieci. Zapraszamy do pomocy w pieczeniu ciasta i gotowaniu kakao.

• W zakrystii są już poświęcone opłatki bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek, na co dzień żyjących za ścisłą klauzurą. Siostry, które od 333 lat trwają na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, otaczają także naszą parafię modlitwą. Tak jak zapewniła Siostra Przeorysza tworzymy most duchowy. W klasztorze na rynku Nowego Miasta znajduje się wizerunek Matki Bożej Glinieckiej.

• Są już świece Caritas, w ramach wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom, również w zakrystii

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 6.45 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią.

– od 23.00 do północy Godzina Święta – nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

pierwszy piątek miesiąca

– 6.45 – msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią. Wypominki zostaną odczytane po mszy św.

– od 17.00 – spowiedź św.

– 18.00 – msza św.

– 8.00-21.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Czuwanie między 19.00 a 21.00 poprowadzą małżeństwa z ekip Notre Dame.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 – msza święta

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest już do odebrania grudniowy numer miesięcznika formacyjnego „Różaniec” i zapraszamy do zapisywania się na przyszłoroczną prenumeratę.

• W przyszłą niedzielę o godz. 10.00, ks. Klaudiusz Rokicki, pochodzący z naszej parafii, dokona obrzędu wprowadzenia relikwii św. o Papczyńskiego założyciela zgromadzenia ks. Marianów, do którego należy. Będzie też głosił kazania na wszystkich niedzielnych mszach. Zapraszamy do lektury duchowej publikacji przybliżających nam osobę świętego.

• Za tydzień w niedzielę 5.12 odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

• Zapraszamy do lektury: W TYGODNIKU Idziemy artykuł księdza Chrostowskiego: „Czasy ostateczne”, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: dodatek z kalendarzem na przyszły rok. MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z lampionem roratnim i nowy numer miesięcznika formacyjnego RÓŻANIEC oraz publikacje o ojcu Papczyńskim.

• Wraz z GOK w Wiązownie zapraszamy na spektakl „Pan przemówił” w wykonaniu kleryków naszego Seminarium. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Są dwa terminy do wyboru 15 lub 19 grudnia. Zapraszamy.