I Niedziela Adwentu- 29.11.2020

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli

śp. Roman Książek l.61 z Rzakty

śp. Irena Piętka l. 86 z Dobrzyńca

Pogrzeby we wtorek o godz. 10.00 i 12.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Zapraszamy do zapisywania się na prenumeratę miesięcznika formacyjnego „Różaniec” na rok 2021.

• Roraty w tym roku będą się rozpoczynały o godz. 7.00 i będą transmitowane na parafialnej stronie na FB. Nie organizujemy wspólnego porannego kakao dla dzieci ze względów sanitarnych. Tegoroczne spotkania adwentowe przybliżą nam tajemnice Mszy Św. Dzieci uczestniczące będą mogły otrzymać plansze roratnie. Będzie można je odbierać w zakrystii od jutra, jeżeli ktoś będzie uczestniczył wirtualnie to też będzie mógł później również odebrać.

• W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek, na co dzień żyjących za ścisła klauzurą. Siostry podczas całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu, otaczają także naszą parafię modlitwami.

• Są już świece Caritas, w ramach wigilijnego Dzieła pomocy dzieciom, również do nabycia w zakrystii.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.00 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii, oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią.

– 23.00-00.00 – Godzina Święta – nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.00 – msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią. Wypominki zostaną odczytane po mszy św.

– od  17.00 – spowiedź

– 18.00 – msza św.

– 8.00 – 21.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Czuwanie między 19.00 a 21.00 poprowadzi grupa pielgrzymkowa Biało-Złota.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 – msza św., po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest już do odebrania grudniowy nr miesięcznika formacyjnego „Różaniec”

• Zapraszamy do wspólnego stworzenia naszej szopki, która będzie się znajdowała w tym roku w grocie Matki Bożej. Na kartkach A5 dzieci niech namalują swoje rodziny i niech każdy osobiście się podpisze, a dla Jezuska dzieci mogą przynosić pluszaki. Prace i pluszaki przynosimy do niedzieli 20 grudnia. Będzie to symbol naszej Wspólnoty parafialnej jednoczącej się przy żłobku.

• Rekolekcje Adwentowe odbędą się w naszej parafii w zmienionej formie. 11 i 12 grudnia o godz. 19.30, będziemy spotykali się na transmisji online z naszego kościoła. Konferencje poprowadzi ks. Łukasz Górzyński, a 13 grudnia – niedziela będzie dniem całodziennej spowiedzi. To będzie czas spotkania naszej wspólnoty parafialnej, choć w innych warunkach.

• W tygodniku IDZIEMY „Rekolekcje z Maryjnym zawierzeniem” 33 dniowe rekolekcje oddania się Maryi na płycie CD, w GOŚCIU NIEDZIELNYM kalendarz na 2021 rok.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.

• Bóg zapłać za ofiary na nasze nowe dzwony oraz na utrzymanie naszej parafii.