I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Irena Derkacz l. 88 z Kopek

Wieczny odpoczynek racz  jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

– piątek o godz. 17.30 – nabożeństwo dla dzieci

– piątek godz. 19.00 – nabożeństwo dla dorosłych

Gorzkie Żale

– niedziela po mszy św. o 10.00.

Skautki w Wielkim Poście zapraszają na wspólną modlitwę: Jutrznią we wtorki i czwartki o godz. 7.00 w kościele.

• Pod chórem znajduje się Zdrapka Wielkopostna. To pomoc w wielkopostnych ćwiczeniach duchowych. Na każdy dzień mamy zadanie do wykonania. Tegoroczne hasło: “Każdego dnia żyj w mocy Bożego Ducha”. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń oraz na stronie www.zdrapkawielkopostna.pl.

• Zapraszamy na wyjazd do seminarium księży Pallotynów w Ołtarzewie, na Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu kleryków. Wyjazd w sobotę 23 marca o godz. 14.30. Zapisy w zakrystii. Gorąco zapraszamy LSO, dla której jest dofinansowanie z funduszu LSO.

• Zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się w nasz kiermasz świąteczny w Niedzielę Palmową, z którego dochód będzie przeznaczony na VI Wieczór Uwielbienia. Mile widziane palemki, dekoracje świąteczne, całe rękodzieło świąteczne.

• Bóg zapłać za Wasze ofiary na prace brukarskie na cmentarzu, na VI Wieczór Uwielbienia oraz za prace przy dachu kościoła  z wykorzystaniem podnośnika, panom Robertowi i Michałowi Siporskim.

• Społeczny Komitet Upamiętniania Żołnierzy Wyklętych w Otwocku zaprasza na spotkanie w najbliższą środę. Tytuł spotkania „Żołnierze Wyklęci – Dzisiaj”. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

• W niedzielę za tydzień 17.03 odbędzie się zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom.

• W niedzielę 24 marca o 19.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

• W tygodniku IDZIEMY: „Co jest najważniejsze w Wielkim Poście?” Wyjaśnia abp Ryś, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: pierwszy odcinek wielkopostnego cyklu pod hasłem : „Droga krzyża” o naśladowaniu Jezusa w godzeniu się z wolą Bożą oraz przeżywaniu osamotnienia w cierpieniu.