I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021

• W piątki nabożeństwo Drogi Krzyżowej

– o godz. 17.30 – dla dzieci

– o godz. 19.00 – dla dorosłych

• Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o 10.00.

• Od Środy Popielcowej rozpoczynamy drugi raz w naszej parafii szturm do nieba: „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach.” Tworzymy listę osób, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorącą modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „ dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami ogarniają naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

• W Wielkim Poście kolejny raz skauci zapraszają na wspólne Jutrznie w poniedziałki i czwartki o 7:00.

• Jutro przypada 4 rocznica śmierci ks. Prob. Krzysztofa Krzesińskiego. Msza w Jego intencji dzisiaj o 10.00 i jutro o 7.30. Wieczny odpoczynek…

• Spotkanie rodziców dzieci, które śpiewają i chcą śpiewać w scholii parafialnej odbędzie się w niedzielę 7 marca po mszy o godz.11.30 w Organistówce.

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na dzieła misyjne „ Ad gentes”

• W tygodniku IDZIEMY:” Jałmużna sprawdzian z miłości” rozmowa z abp. Rysiem, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: Początek rekolekcji wielkopostnych z Sługą Bożym ks. Franciszek Blachnickim, w MIŁUJCIE SIĘ: sięgnięcie do świadectw osób, które przeżyły śmierć kliniczną. U Pana Tadeusza jest do odbioru nowy nr. miesięcznika formacyjnego RÓŻANIEC.