I Niedziela Wielkiego Postu – 6.03.2022

Droga Krzyżowa w piątki

– o godz. 17.30 dla dzieci

– o godz. 19.00 dla dorosłych

Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o godz.10.00.

• Od Środy Popielcowej rozpoczęliśmy trzeci raz w naszej parafii szturm do nieba: „Parafia podejmuje modlitwę, post i jałmużnę prosząc Boga o nawrócenia, uwolnienia z nałogów i zgodę w małżeństwach, pokój na świecie.” Zgłosiło się 76 osób. Zapraszamy kolejne chętne osoby, które podejmą w Wielkim Poście jeden dzień postu o wodzie, lub chlebie i wodzie, gorącą modlitwę, odmawiając tego dnia cztery części Różańca, jałmużnę w formie „dniówki”, którą przekażemy na klasztor Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu i żyją w ścisłej klauzurze oraz swoimi modlitwami otaczają naszą wspólnotę parafialną. Zapisy w zakrystii.

• W Wielkim Poście kolejny raz skauci zapraszają na wspólne Jutrznie w poniedziałki i czwartki o 7:00.

• Dzisiaj

– o godz. 10.00 msza św. w intencji solenizanta, ks. Kazimierza

– o godz. 11.30 ks. Andrzej odprawi mszę dla uchodźców (ks. Andrzej przez 10 lat posługiwał na Ukrainie)

– o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla rodziców dzieci I komunijnych.

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc uchodźcom.

GOŚĆ NIEDZIELNY: kolejna płyta z Biblią audio.

MIŁUJCIE SIĘ: O źródłach ateizmu i doświadczeniu Boga.

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – dla najmłodszych.

• Dziękujemy wszystkim za wypełnianie ankiet synodalnych i składanie ich pod stolikiem z prasą. Zespół Synodalny, jest do dyspozycji osób, które potrzebują pomocy w opracowaniu ankiet.

• Bóg zapłać wszystkim za okazane serce podczas zbiórki materialnej i rzeczowej na rzec uchodźców. Pomoc trafia do potrzebujących mieszkających w naszej parafii, jak i tych, którzy są pod opieką Caritas.

Dzisiaj trwa zbiórka darów rzeczowych, takich jak koce, kołdry, poduszki, pościel, ręczniki oraz ubrania, a także kosmetyki – mydła, płyny do kąpieli czy pasty do zębów. Możemy przyjąć tylko rzeczy nowe. Dary będą przekazane uchodźcom z Ukrainy, których przyjmie ośrodek Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej w Urlach oraz inne miejsca pobytu na terenie naszej diecezji.

Przy tablicy ogłoszeń znajduje się urna, do której możecie wrzucać kartki z deklaracją pomocy dla uchodźców (nocleg, praca, inne pomysły, konieczne nr tel. do kontaktu)

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad gentes”

• Prośmy Boga Ojca w naszych modlitwach:

W intencji pokoju w Ukrainie.

O potrzebne łaski dla ks. Kazimierza z racji jego imienin.