II Niedziela Adwentu – 10.12.2017

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp Paweł Tomczyk l. 47 z Kopek

Pogrzeb jutro o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Bóg zapłać mieszkańcom Czarnówki za czas wspólnej modlitwy, za waszą gościnność i ofiarność. Serdeczne Bóg zapłać Panom Jerzemu Drubkowskiemu, Jakubowi Papisowi i Jerzemu Szczęsnemu za transport.

Plan kolędy:

15.12 w piątek od 16.00 Popławy, a od około 19.00 osiedle 1 ksiądz

16.12 w sobotę Rzakta – 3 księży

• W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek, na co dzień żyjących za ścisłą klauzurą oraz świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  • Rekolekcje adwentowe w naszej parafii od niedzieli 17 grudnia do wtorku 19 grudnia. Wygłosi je ks. Mirosław Serzyński Pallotyn, pomagający w naszej parafii przez coniedzielną mszę św. w Siwiance.

Plan rekolekcji:

W niedzielę msze tak jak zawsze: 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, 18.00.

Poniedziałek 8.00, 10.00, 11.45 dla szkoły w Gliniance, 17.00, 19.00

Wtorek 8.00, 10.00, 11.30 msza w szkole w Górkach, 17.00, 19.00.

Zapraszamy do spowiedzi.

• Dziś 16.30 wyjazd do seminarium na Spektakl muzyczny „Wielka wyprawa” przeznaczony jest dla wszystkich dzieci i dorosłych. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy szczególnie LSO, dla której wyjazd dofinansowany jest z waszego funduszu.
  • Bóg zapłać rodzicom, którzy już odpowiedzieli na apel o pomoc w zorganizowaniu nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Zostało rozdanych 100 plakatów roratnich. Dziękujemy Paniom, które przygotowują poranne kakao.
  • Prosimy zgłaszać chorych do odwiedzin z Komunią św. przed Świętami Bożego Narodzenia, tj. 23.12 od 10.00 (dotyczy chorych nie zgłoszonych do comiesięcznych odwiedzin). Prosimy o transport.
  • Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy: Adwent z Maryją – czego możemy się nauczyć od Matki Bożej – wyjaśnia s. Judyta, biblistka. W Gościu Niedzielnym: Misja: Liban – Byliśmy na granicy libańsko-syryjskiej, gdzie Polska pomaga syryjskim uchodźcom.
  • W zakrystii są do nabycia pamiątkowe wizerunki MB Glinieckiej, te które były dostępne podczas koronacji.
  • Dziś Szkoła Podstawowa w Gliniance zaprasza na III Świąteczne Targowisko. W planie: stoiska z dekoracjami, loteria, występy naszych dzieci, kawiarenka i bieg Mikołajów. Zapraszamy od 10.00 – 13.00.
  • Dziś gmina zaprasza na „Wspólne ubieranie choinki” na placu w centrum w Wiązownie od 13.00 do 16.00. Wiele atrakcji dla najmłodszych i starszych. Rozpocznie się też akcja „Świąteczna Radość Pomagania” – gdzie będziemy walczyli o zdrowie małego Rysia z Emowa.
  • Dziś w Polsce już po raz osiemnasty obchodzimy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.