II Niedziela Adwentu – 10.12.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 

 • Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp Paweł Tomczyk l. 47 z Kopek

Pogrzeb jutro o godz. 10.00.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 • Bóg zapłać mieszkańcom Czarnówki za czas wspólnej modlitwy, za waszą gościnność i ofiarność. Serdeczne Bóg zapłać Panom Jerzemu Drubkowskiemu, Jakubowi Papisowi i Jerzemu Szczęsnemu za transport.

Plan kolędy:

15.12 w piątek od 16.00 Popławy, a od około 19.00 osiedle 1 ksiądz

16.12 w sobotę Rzakta – 3 księży

 • W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek, na co dzień żyjących za ścisłą klauzurą oraz świece Caritas, z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
 • Rekolekcje adwentowe w naszej parafii od niedzieli 17 grudnia do wtorku 19 grudnia. Wygłosi je ks. Mirosław Serzyński Pallotyn, pomagający w naszej parafii przez coniedzielną mszę św. w Siwiance.

Plan rekolekcji:

W niedzielę msze tak jak zawsze: 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, 18.00.

Poniedziałek 8.00, 10.00, 11.45 dla szkoły w Gliniance, 17.00, 19.00

Wtorek 8.00, 10.00, 11.30 msza w szkole w Górkach, 17.00, 19.00.

Zapraszamy do spowiedzi.

 • Dziś 16.30 wyjazd do seminarium na Spektakl muzyczny „Wielka wyprawa” przeznaczony jest dla wszystkich dzieci i dorosłych. Zapisy w zakrystii. Zapraszamy szczególnie LSO, dla której wyjazd dofinansowany jest z waszego funduszu.
 • Bóg zapłać rodzicom, którzy już odpowiedzieli na apel o pomoc w zorganizowaniu nagród dla dzieci uczestniczących w roratach. Zostało rozdanych 100 plakatów roratnich. Dziękujemy Paniom, które przygotowują poranne kakao.
 • Prosimy zgłaszać chorych do odwiedzin z Komunią św. przed Świętami Bożego Narodzenia, tj. 23.12 od 10.00 (dotyczy chorych nie zgłoszonych do comiesięcznych odwiedzin). Prosimy o transport.
 • Zapraszamy do lektury prasy katolickiej. W tygodniku Idziemy: Adwent z Maryją – czego możemy się nauczyć od Matki Bożej – wyjaśnia s. Judyta, biblistka. W Gościu Niedzielnym: Misja: Liban – Byliśmy na granicy libańsko-syryjskiej, gdzie Polska pomaga syryjskim uchodźcom.
 • W zakrystii są do nabycia pamiątkowe wizerunki MB Glinieckiej, te które były dostępne podczas koronacji.
 • Dziś Szkoła Podstawowa w Gliniance zaprasza na III Świąteczne Targowisko. W planie: stoiska z dekoracjami, loteria, występy naszych dzieci, kawiarenka i bieg Mikołajów. Zapraszamy od 10.00 – 13.00.
 • Dziś gmina zaprasza na „Wspólne ubieranie choinki” na placu w centrum w Wiązownie od 13.00 do 16.00. Wiele atrakcji dla najmłodszych i starszych. Rozpocznie się też akcja „Świąteczna Radość Pomagania” – gdzie będziemy walczyli o zdrowie małego Rysia z Emowa.
 • Dziś w Polsce już po raz osiemnasty obchodzimy: Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na ten cel.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Enter Captcha Here : *

Reload Image