II Niedziela Adwentu – 9.12.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

śp. Aleksandra Stańczyk z Glinianki lat 86

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o 6.45.

Dziękujemy dorosłym za nagrody, które przynosicie dla naszych pociech. Bóg zapłać za wielkie serca naszym mamom i babciom, które pieką pyszne ciasta i rano gotują dla dzieci kakao.

• W piątek 14 grudnia w naszej parafii przypada diecezjalny dzień modlitwy dziękczynnej za zeszłoroczne nawiedzenie Kopii Ikony Jasnogórskiej. Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy roratniej do 18.00. Po mszy odmówimy dziękczynny różaniec. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

• Rozpoczynamy naszą doroczną wizytę duszpasterską.

W sobotę 15 grudnia udamy się do Dobrzyńca i Bolesławowa. Prosimy o pomoc w zorganizowaniu transportu na godz. 10.00. Dwóch księży uda się do Dobrzyńca i jeden do Bolesławowa. Następne wioski będą odwiedzane przez księży po świętach.

• W przyszłą niedzielę (16.12) rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które potrwają do wtorku. Rekolekcje poprowadzi ks. Piotr Pietrzak, pełniący funkcje ojca duchownego w seminarium warszawskim oraz egzorcysty w diecezji warszawskiej. Zapraszamy do skorzystania w tym czasie z sakramentu spowiedzi, kiedy będzie większa liczba kapłanów.

• Spotkanie z kandydatami do Sakramentu Bierzmowania w niedzielę 16 grudnia o 19.00.

• Dziś odbywa się zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie.

• W zakrystii znajdują się opłatki bożonarodzeniowe oraz świece Caritas. Świece są sprzedawane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

• Organizujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych z naszej okolicy. Słodycze, produkty żywnościowe, upominki będzie można przynosić do najbliżej niedzieli i składać w murowanej zakrystii. Ofiary pieniężne na zakup produktów, można składać do puszki przy figurze św. Antoniego pod chórem. Paczki dostarczy nasza młodzież z wolontariatu i skauci.

• W naszych sercach parafialnych, zrodziło się pragnienie, żeby na zbliżającą się drugą rocznicą śmierci ks. prob. Krzysztofa Krzesińskiego odsłonić w kruchcie kościoła pamiątkową tablicę. Projektem i wykonaniem zajęła się Dziekan Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie pani dr hab. Hanna Jelonek, Profesor prowadząca Pracownię Medalierstwa na Wydziale Rzeźby. Każdy kto chciałby zostać współfundatorem tej tablicy, może tego dokonać przez wpłatę na konto parafialne lub bezpośrednio do ks. Proboszcza.

• Prasa katolicka: w tygodniku IDZIEMY: o kościele na Wschodzie wciąż odradzającym się po czasie komunizmu, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM o Maryi Niepokalanej.