II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 2.01.2022

• Dzisiaj mija termin przynoszenia plansz roratnych przez dzieci, a wieczorem o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

• W czwartek 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego oraz pierwszy czwartek miesiąca.

Msze święte w układzie niedzielnym.

Podczas mszy odbędzie się obrzęd błogosławieństwa kredy i kadzidła. Dochód z ich rozprowadzenia przeznaczony jest na fundusz Liturgicznej Służby Ołtarza i dofinansowanie naszego wakacyjnego wyjazdu.

O godz. 10.00 – intencja mszalna od Rycerzy św. Maksymiliana Kolbego.

Zapraszamy do udziału w pierwszym Glinieckim Orszaku Trzech Króli. O godz. 11:00 zbiórka przy Szkole Podstawowej w Gliniance, następnie przemarsz Orszaku przy śpiewie kolęd, ukłon Dzieciątku Jezus i o godz. 11:30 msza święta, na której dzieci uczęszczające systematycznie na roraty otrzymają upominki, m.in. kubki z logo tegorocznych rorat. Na orszak zapraszamy całe rodziny. Mile widziane stroje kolędnicze oraz drobne instrumenty muzyczne. Taca tego jest przeznaczona na misje.

O 23.00 zapraszamy na Godzinę Świętą – nasze comiesięczne czuwanie nocne przy Najświętszym Sakramencie.

• W pierwszy piątek miesiąca 7.01

– 7.30 msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią.

– od 17.00 spowiedź św.

– 18.00 – msza św.

– 8.00 – 19.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

W pierwszy piątek ksiądz uda się z Sakramentami do chorych.

• XIII Kolędowanie Glinieckie planowane jest na niedzielę 16 stycznia, po mszy św. o godz. 12.45. Zapraszamy chętnych do zgłaszania się w zakrystii.

• Zapraszamy na msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Po Eucharystii w kościele odbędzie się nabożeństwo oddania rodzin naszej parafii w opiekę św. o. Papczyńskiego oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

2 stycznia (niedziela) 13.00 Siwianka (kaplica), 15.00 Górki, 16.30 Kruszówiec

9 stycznia (niedziela) 10.00 Józefów (kaplica), 15.00 Wola Karczewska, 16.30 Dobrzyniec

16 stycznia (niedziela) 15.00 Rzakta, 16.30 Poręby

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: „ Paradoks pokoju” –w imperium rzymskim pokój był utrzymywany za pomocą podbojów i wojen. Jezus Przyniósł pokój, który wynika ze zwycięstwa nad grzechem.

• Gorąco zapraszamy do udziału w ankiecie synodalnej, która znajduje się na naszej stronie i na stoliku z prasą. Wczoraj odbyło się drugie spotkanie zespołu synodalnego, który jest do dyspozycji osób, które potrzebują pomocy w opracowaniu ankiet, wystarczy zgłosić się telefonicznie (881 735 553) lub osobiście.