II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

• W środę 13 marca 2019 roku, w wieku 72 lat, w 48. roku kapłaństwa zmarł

ś.p. ks. prał. Adam Krukowski,

który 17.12.1988 r. został mianowany proboszczem parafii Św. Wawrzyńca w Gliniance. Posługę w naszej parafii pełnił do 22.06.1993 r.

Pogrzeb odbył się wczoraj (w sobotę 16.03.2019) o godz. 11.00 w Zielonce.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

– piątek o godz. 17.30 – nabożeństwo dla dzieci

– piątek godz. 19.00 – nabożeństwo dla dorosłych

Gorzkie Żale

– niedziela po mszy św. o 10.00

Skautki  w Wielkim Poście zapraszają na wspólną modlitwę Jutrznią we wtorki czwartki o 7.00 w kościele.

• Rekolekcje Wielkopostne od V Niedzieli Wielkiego Postu (7.04). Poprowadzi je ks. Mariusz Czyżewski – dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Warszawsko-Praskiej.

• Prosimy o potwierdzanie wyjazdu do seminarium księży Pallotynów w Ołtarzewie na Misterium Męki Pańskiej przez dokonywanie wpłat. Wyjazd w sobotę 23 marca o godz. 14.30. Jest już lista rezerwowa osób chętnych na wyjazd.

• Dziś odbywa się zbiórka do puszek na pomoc misjonarzom, w ramach dzieła Ad Gentes.

• Skauci Europy zapraszają na Dzień Modlitw za Federację za wstawiennictwem Matki Bożej.

W tym roku odbędzie się on 23 marca 2019 r. w Józefowie na Błotach, przy parafii pod wezwaniem Świętego Maksymiliana Marii Kolbego (ul. ks. Malinowskiego 34). Dla rodziców, którzy chcieliby poznać lepiej FSE przygotowano przed południem dwie konferencje. W programie również: wspólny apel, msza św. pod przewodnictwem ks. bpa Romualda Kamińskiego, obiad i Droga Krzyżowa. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

• W niedzielę 24 marca o 19.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.

• W niedzielę 24 marca przy OSP Glinianka w godzinach 9.00 do 13.00 odbędzie się akcja krwiodawstwa. zachęcamy do wzięcia w niej udziału.

• W niedzielę 24 marca o godz. 12.30 w kościele św. Wincentego a Paulo w Otwocku odbędzie się msza św. za ś.p. ks. Aleksandra Juszczuka, którego pierwsza rocznica śmierci przypada 21.03. Obrazki upamiętniające zmarłego kapłana można zabrać ze stolika pod chórem.

• Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.