II Niedziela Wielkiego Postu – 8.03.2020

• Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

– piątek o godz. 17.30 – nabożeństwo dla dzieci

– piątek godz. 19.00 – nabożeństwo dla dorosłych

Gorzkie Żale

– niedziele po mszy św. o 10.00

Jutrznia

– poniedziałki i środy o godz. 7.00 w kościele w Gliniance – prowadzona przez Skautki i Skautów

• Z naszej wspólnoty odeszła

śp. Danuta Kublik l.65 z Dobrzyńca (pogrzeb we wtorek o 14.30)

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Dziś o 11.00 zapraszamy do Porąb na obchody 157 rocznicy Bitwy pod Porębami. O 13.30 rekonstruktorzy dotrą do naszego kościoła.

• W środy Wspólnota Oblubienicy Ducha Świętego zaprasza na Rekolekcje Odnowy Wiary.

• Zapraszamy na wyjazd na Mekę Pańską do Ołtarzewa w sobotę  21.03, wystawiana przez kleryków seminarium. Wyjazd o godz.12.00. Dla LSO dofinasowanie z waszego funduszu.

• Zwracamy się z gorącą prośbą o włączenie się w nasz kiermasz świąteczny w Niedzielę Palmową, z którego dochód będzie przeznaczony na VII Wieczór Uwielbienia. Mile widziane palemki, dekoracje świąteczne, całe rękodzieło. Dom Seniora w Woli Karczewskiej już teraz zaprasza na wspólne przygotowanie palem i zwraca się z prośbą o bukszpan. Jednocześnie składamy Bóg zapłać za wasze ofiary, które już wpływają na konto parafialne z przeznaczeniem na Wieczór Uwielbienia.

• Za tydzień po mszy św. o 11.30 próba śpiewu dla dzieci pierwszo-komunijnych.

• W niedziele 22 marca zapraszamy do udziału w Narodowym Marszu Życia, jako nasze poparcie dla prawa do życia i dla praw rodziny. Bliższe informacje na plakacie. Organizowany jest autokar, zapisy w zakrystii.

• Trwają zapisy chętnych na udział w beatyfikacji sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zapisy na wejściówki do niedzieli 8 marca.

• W tygodniku IDZIEMY: Jak rozumieć jałmużnę, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: historia trzech lat więzienia Kardynała Wyszyńskiego. Dostępny jest również najnowszy numer MIŁUJCIE SIĘ DLA MŁODZIEŻY.

• Zwracamy się do parafian w związku z 100 rocznicą Cudu nad Wisłą o informację o Waszych krewnych, którzy brali udział w tej walce. Chcemy upamiętnić naszych parafian. Prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

• Dziś odbywa się zbiórka do puszek na dzieła misyjne „Ad gentes”.