III Niedziela Adwentu – 12.12.2021

• W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, w ramach wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

• Rekolekcje adwentowe w naszej parafii od dzisiaj do wtorku. Dziś msze św. tak jak zawsze.
    Poniedziałek: msze o godz. 8.00, 10.00, 17.00, 19.00
    Wtorek: msze o godz. 8.00, 10.00, 17.00, 19.00. Zapraszamy do skorzystania ze spowiedzi.

• Zapraszamy młodzież na spotkania ze Słowem Bożym, które będą prowadzić skauci. Najbliższe spotkanie odbędzie się w poniedziałek 13 grudnia o godz. 19:00 w organistówce.

• Do chorych z Sakramentami Świętymi udamy się w sobotę 18 grudnia od godz. 9.00 Proszę o zgłoszenia w zakrystii lub pod tel. parafialnym

• W niedzielę 19 grudnia spowiedź w kościele od 15.00 do 19.00. Posługę będzie pełniło jednocześnie dwóch księży. Natomiast o 19.00, kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Organizujemy paczki świąteczne dla osób starszych i samotnych z naszej okolicy. Dzisiaj odbywa się zbiórka do puszek na ten cel. Paczki dostarczy nasza młodzież z wolontariatu i skauci. Jeżeli macie kogoś, do kogo powinna trafić taka paczka, to proszę zgłosić do mnie.

• Zapraszamy do lektury: w tygodniku IDZIEMY – o 40-tej rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. W GOŚCIU NIEDZIELNYM: „Adwentowa szkoła modlitwy” oraz książka „Adwentowe tęsknoty” –autorstwa ks P. Pawlukiewicza i B. Kowalskiego.

• Wraz z GOK w Wiązownie zapraszamy na spektakl „Pan przemówił” w wykonaniu kleryków naszego Seminarium. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń. Są dwa terminy do wyboru 15 lub 19 grudnia. Zapraszamy.

• Gorąco zapraszam do udziału w ankiecie synodalnej, która znajduje się na naszej stronie i na stoliku z prasą. W piątek odbyło się spotkanie zespołu synodalnego, który jest do dyspozycji osób, które potrzebują pomocy w opracowaniu ankiet, wystarczy zgłosić się telefonicznie (881 735 553) lub osobiście. W przyszłą niedzielę będą też te osoby do dyspozycji po mszach św.

• Ze względów sanitarnych kolęda w tym roku odbędzie się w podobnej formie jak rok temu. Od 2 stycznia będziemy spotykali się w niedzielę na mszach św. w kościele, o godz. 15.00 i 16.30 w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Po Eucharystii odbędzie się nabożeństwo oddania rodzin naszej parafii w opiekę św. o. Papczyńskiego, oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Zapraszam do włączania się w oprawę naszej modlitwy. Plan jest umieszczony na tablicy ogłoszeń i na stronie parafialnej.