III Niedziela Adwentu – 13.12.2020

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszły

śp. Halina Araźna l.77 z Porąb

śp. Honorata Kowalczyk l.72 z Lipowa

śp. Katarzyna Łaniewska-Błaszczak której pogrzeb odbędzie się 17.12 o godz. 13.30 w kościele św. Katarzyny w Warszawie. Msza popogrzebowa w naszym kościele zostanie odprawiona 20.12 w niedzielę o godz. 10.00

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Dziękujemy za Wasz udział w Rekolekcjach Adwentowych, kiedy spotykaliśmy się w piątek i w sobotę o 19.30 na transmisji z naszego kościoła. Spowiedź w dniu dzisiejszym na wszystkich mszach i dyżur po 2 kapłanów od 15.00 do 20.00.

• W świątyni znajdują się już nasze nowe dzwony: św. Jan Paweł II i św. Roch. Dzwony zostaną poświęcone w przyszłą niedzielę na mszy o godz. 12.45, przez ks. bp. Romualda Kamińskiego. Msza, będzie transmitowana na parafialnym FB. Ze względów sanitarnych w świątyni podczas mszy będą uczestniczyli przedstawiciele parafii, a będą to osoby w strojach regionalnych z Koła Gospodyń Wiejskich w Gliniance i Rzakcie, oraz Wawrzynioki. Jest to wiekopomne wydarzenie w parafii. Chcielibyśmy, abyśmy mogli wszyscy osobiście w tym uczestniczyć, jednakże musimy przestrzegać ograniczeń sanitarnych. Zatem liczę na Waszą obecność, drodzy parafianie i fundatorzy przed odbiornikami.

Dzwony zostały zestrojone w tonacji durowej: Duży dzwon św. Jan Paweł II, waży 260 kg na awersie znajduje się wizerunek papieża i wezwanie: ŚW. JANIE PAWŁE II MÓDL SIĘ ZA NAMI Rewers: Herb bp Romualda Kamińskiego i napis: WDZIĘCZNI BOGU ZA DAR PAPIEŻA POLAKA JANA PAWŁA II W STULECIE JEGO URODZIN WIERNI PARAFII ŚW. WAWRZYŃCA W GLINIANCE ORAZ FUNDATORZY A.D. 2020 Mniejszy  dzwon: św Roch 130 kg, Na awersie znajduje się wizerunek św. Rocha i napis ŚW. ROCHU MÓDL SIĘ ZA NAMI. Rewers: Herb bp Marka Solarczyka i napis: OD POWIETRZA, GŁODU, OGNIA I WOJNY WYBAW NAS PANIE! W ROKU PANDEMII COVID-19 ODDAJĄCY SIĘ W OPIEKĘ MATKI BOŻEJ GLINIECKIEJ WIERNI PARAFII ŚW. WAWRZYŃCA W GLINIANCE I FUNDATORZY A.D. 2020.

• W sobotę 19 grudnia, od godz. 10.00 udamy się z Sakramentami do chorych, prosimy o zgłaszanie chętnych osób. Prosimy o zgłoszenia osobiste w zakrystii lub telefonicznie.

• Zapraszamy do wspólnego stworzenia naszej szopki, pod hasłem: „Nasze rodziny czuwające przy Dzieciątku Jezus”. Będzie się ona znajdowała w tym roku w grocie Matki Bożej. Na kartkach A5 dzieci niech namalują swoje rodziny i niech każdy osobiście się podpisze, a dla Jezuska dzieci mogą przynosić pluszaki. Prace i pluszaki przynosimy do niedzieli 20 grudnia.

• W sobotę 19 grudnia 2020 roku o godzinie 11 w Katedrze Warszawsko-Praskiej biskup nominat Jacek Grzybowski, mianowany przez Papieża Franciszka biskupem pomocniczym dla naszej diecezji, przyjmie święcenia biskupie. Ze względu na epidemię i obowiązujące zasady liczba uczestników uroczystości będzie ograniczona. Zachęcamy do duchowej łączności podczas transmisji mszy świętej na diecezjalnym kanale SalveNET oraz w Radiu Warszawa. Ogarnijmy modlitwą księdza biskupa nominata Jacka, wypraszając dla niego potrzebne łaski w wykonywaniu posługi biskupiej.

• Bóg zapłać za ofiary na nasze nowe dzwony oraz na utrzymanie naszej parafii.

• W zakrystii znajdują się poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe oraz świece Caritas nabywane w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

• W tygodniku IDZIEMY: Skąd wzięła się praktyka Godziny Łaski w Kościele katolickim?, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: ”Drugi chrzest Francji” – nad Sekwaną modlą się na kolanach przed zamkniętymi kościołami.