III Niedziela Adwentu (rok B II) – 17.12.2017

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp Marek Ładno l.58 z Kopek

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Bóg zapłać mieszkańcom Rzakty za czas wspólnej modlitwy, za waszą gościnność i ofiarność, i Panom Sławomirowi Adamczykowi, Pawłowi Dąbrowskiemu, Damianowi Górasowi za zapewnienie transportu.
  • Bóg zapłać panom Robertowi Siporskiemu i Tomaszowi Gołebiowskiemu za prace z wykorzystaniem podnośnika, dzięki którym zostały wyczyszczone rynny przy kościele.
  • W zakrystii są już poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, które pochodzą od sióstr Sakramentek, ich krótka historia z czasów okupacji jest na stoliku z prasą. Są także duże i małe świece Caritas, w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
  • Do chorych z Sakramentami Świętymi ksiądz Proboszcz uda się w sobotę 23 grudnia od godz. 10.00. Prosimy o zgłaszanie osób, które ksiądz ma odwiedzić, oprócz tych które systematycznie są odwiedzane. Do tych regularnie odwiedzanych chorych, ksiądz również przybędzie z Sakramentami. Zwracamy się z prośbą o pomoc w zapewnieniu transportu.
  • Rekolekcje adwentowe odbędą się w naszej parafii od dzisiaj do wtorku włącznie. Wygłosi je ks. Mirosław Serzyński Pallotyn, pomagający w naszej parafii przez coniedzielną Mszę św. w Siwiance.

Plan rekolekcji:

W niedzielę msze tak jak zawsze

Poniedziałek (18.12) – 8.00, 10.00, 11.45 dla szkoły w Gliniance, 17.00, 19.00

Wtorek (19.12) – 8.00, 10.00, 11.30 msza w szkole w Górkach, 17.00, 19.00.

Zapraszamy do spowiedzi.

• Msze święte w okresie świątecznym:

Niedziela (24.12 – Wigilia Bożego Narodzenia) msze święte o 8.00, 10.00, 11.30, 12.45. W związku z Pasterką nie ma mszy o 18.00. Pasterka o 00.00.

Poniedziałek (25.12) msze o 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, nie ma mszy o 18.00.

Wtorek (26.12) msze o 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, nie ma mszy o 18.00.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy przynoszą nagrody dla dzieci uczestniczących w roratach. Dziękujemy Paniom, które przygotowują poranne kakao. Losowanie nagród 6 stycznia na mszy o 11.30.
  • Kolędowanie parafialne odbędzie się w niedzielę 14 stycznia po mszy o 12.45. Zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii.
  • Zapraszamy do lektury prasy katolickiej: W tygodniku Idziemy: Wywiad z nowym Ordynariuszem naszej diecezji ks. bp Romualdem Kamińskim. W Gościu Niedzielnym: O fenomenie polskich Rorat, a dla dzieci w Małym Gościu: Witraż Bożonarodzeniowy do wyklejenia i powieszenia w oknie.
  • Na stoliku dostępna jest książka: „Dziękuję Ci za wszystko miłosierny Jezu” ofiara dobrowolna.
  • Dziś uczniowie naszej szkoły w Gliniance w ramach kiermaszu świątecznego zbierają fundusze potrzebne na rehabilitację naszej małej parafianki Hani.