III Niedziela Wielkanocna – 1.05.2022

• W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny.

• Nabożeństwa majowe w naszym kościele:

– poniedziałek- piątek – po mszy św. o 18.00

– sobota – po mszy św. o 7.30

– niedziela po mszy św. o godz. 10.00.

• W tym miesiącu przypadają:

3 maja – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

– msze św. o 8.00, 10.00 (za Ojczyznę. Po mszy św. zapalimy znicze przy pomnikach i odśpiewamy hymn narodowy), o 18.00 z nabożeństwem majowym.

• 5 maja – pierwszy czwartek miesiąca

– o 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią.

– od 23.00 do północy – Godzina Święta, nasz nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

• 6 maja – pierwszy piątek miesiąca

– o 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 17.00 spowiedź od 17.00

– o 18.00 – msza św.

– 8.00-18.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Od godz. 19.00, adoracje poprowadzi Wspólnota Oblubienicy Ducha Świętego. Tego dnia ksiądz uda się z Sakramentami do chorych.

• 7 maja – pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– po mszy św. o godz.7.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Do odebrania jest nowy numer miesięcznika formacyjnego „ Różaniec”. O godz. 11.30 w Ołtarzewie świecenia kapłańskie przyjmie diakon Bartosz Olszewski, zaprzyjaźniony z nasza parafią, organizujemy wspólny wyjazd. Tego dnia kandydaci do Bierzmowania, przeżyją swój dzień skupienia.

• 8 maja – Niedziela Dobrego Pasterza

Tego dnia taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, będziemy gościli w naszej parafii s. Felicjanki, a o godz. 19.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (uczniowie klas 8 i starsi).

• 14 maja – sobota o godz. 10.00 i 12.00 odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii św. dzieci z naszej parafii. Jednocześnie przyszłoroczna Pierwsza Komunia odbędzie się jak zawsze w II sb maja, czyli 13 maja 2023 r.

• 21 maja – sobota, zapraszamy na pielgrzymkę autokarową: „Sanktuaria nad Wisłą”

Udajemy się do:

Płock: Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (Miejsce pierwszego objawienia Jezusa Miłosiernego św. Siostrze Faustynie Kowalskiej, podczas którego otrzymała polecenie namalowania obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie),

Czerwińsk: Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia,

Góra Kalwaria: Sanktuarium św. o. Stanisława Papczyńskiego.

• 26 maja – czwartek, godz. 18.00 – uroczystość przyjęcia  przez młodzież Sakramentu Bierzmowania.

• Bóg zapłać wszystkim Panom, za pomoc w przygotowaniu terenu przy parkingu parafialnym na posianie trawy na Boże Ciało.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Śpiewamy: „Z dawna Polski Tyś Królową”. W Litanii loretańskiej wzywamy „Królową Polski”. Co oznacza ten tytuł i czy nasza ojczyzna jest szczególnie wyróżniona?

GOŚĆ NIEDZIELNY: Nabożeństwa majowe do skarb wiary i tradycji.