III Niedziela Wielkanocna – 23.04.2023

OGŁOSZENIE PARAFIALNE

• W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny

• Dziś o 16.00 w organistówce kolejne spotkanie Bractwa Słowa Bożego, na które serdecznie zapraszamy. Materiały do spotkania są na stoliku z prasą.

• Nasza parafia została zaproszona do udziału w programie telewizyjnym Agape – blisko ciebie. Jest to program emitowany w Telewizji Polskiej i ukazuje wydarzenia z życia polskiego Kościoła w wymiarze lokalnym. Dziennikarze odwiedzają parafie, w których podejmowane są różnorodne inicjatywy integrujące lokalną społeczność. Informujemy, że zdjęcia i materiały do tego programu będą przygotowywane w naszej parafii przez ekipę TVP w najbliższą sobotę 29 kwietnia.

• W tym tygodniu:

W poniedziałek przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

We wtorek przypada Święto św. Marka, ewangelisty

W sobotę przypada Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

W niedzielę 14 maja o godz. 19.00 zapraszamy na I spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (Uczniowie klas 8 i starsi).

• Na stoliku z prasą:

Idziemy: „Często dla innych jesteśmy jedynym sposobem na spotkanie Boga. Oni już do kościoła z własnej woli nie pójdą” – mówi Weronika Kostrzewa, dziennikarka Radia Plus, w rozmowie z Ireną Świerdzewską w artykule Wiara to nie obciach.

Gość Niedzielny: 800 lat temu papież zatwierdził oficjalnie Regułę Franciszkanów. Dlaczego niektórzy twierdzili, że jest zbyt radykalna? – o tym w artykule Marcina Jakimowicza.