III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017

• Rozpoczyna się maj – miesiąc maryjny. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych

– od poniedziałku do piątku po mszy św. o 18.00

– w soboty po mszy św. o 7.30

– w niedziele po mszy św. o 10.00.

• Bóg zapłać wszystkim za przygotowanie kapliczek i krzyży na terenie naszej parafii i za podtrzymywanie pięknej tradycji jaka jest wspólne śpiewanie majówek przy kapliczkach i krzyżach.
  • W środę 3 maja uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte jak w każdą niedzielę. Główne uroczystości czyli msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych – o 10.00.
  • W nadchodzącym tygodniu przypadają

– pierwszy piątek miesiąca – spowiedź święta rano od 7.15, potem msza św. wypominkowa

– po południu spowiedź od 17.30 i msza o 18.00, po mszy nabożeństwo majowe.

– pierwsza sobota miesiąca – msza o 7.30 w intencji kółek różańcowych, a po mszy różaniec.

• Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę 20-21 maja proszone są o potwierdzanie swojego udziału poprzez dokonywanie wpłat.
  • Ministranci jadący na wyjazd do Augustowa spotykają się 1 maja na mszy o 8.00 już z bagażami, wyjazd zaraz po mszy. Prosimy wszystkich o dostarczenie zgód rodziców na wyjazd!!
  • W sobotę 13 maja odbędzie się V Pielgrzymka Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Radzyminie. Zapisy i szczegóły wyjazdu u P. Rokickiej.
  • Serdecznie zapraszamy na koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II, który odbędzie się w naszym kościele 7 maja o 19.00 po mszy o 18.00. W koncercie z cyklu „Mazowsze w koronie” wystąpią: zespół Trebunie-Tutki z Białego Dunajca – muzykująca od pokoleń rodzina, która przeszła ewolucję od kapeli ludowej po zespół koncertujący na największych festiwalach Europy, Azji i Ameryki Północnej. W koncercie wystąpi także Warszawski Chór Międzyuczelniany pod dyrekcją Elżbiety Siczek. Szczegóły na plakatach i pod adresem www.mazowszewkoronie.pl.
  • Również 7 maja, z okazji Dnia Strażaka i obchodów 100-lecia OSP w Gliniance i OSP w Wiązownie w godzinach 9.00-18.00 dzień otwarty w Ochotniczej Straży Pożarnej w Gliniance. Na dzieci, młodzież i dorosłych czeka wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy.