III Niedziela Wielkanocna (Niedziela Biblijna ) – 26.04.2020

W MSZACH ŚW. UCZESTNICZĄ OSOBY ZAMAWIAJĄCE INTENCJE ORAZ WIERNI

W NASZEJ ŚWIĄTYNI NA CAŁEJ POWIERZCHNI JEST TO 15 OSÓB.

Pamiętajmy o transmisjach Mszy Św. w środkach masowego przekazu

Z naszej świątyni w niedzielę o godz. 10.00 na www.facebook.com/parafiaglinianka/

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

Śp. Marian Gańko l.79 z Siwianki (pogrzeb w poniedziałek o 10.00)

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Spowiedź w naszej świątyni:

– w dni powszednie przed mszą św.

– w niedzielę do południa podczas mszy św., a na mszy o 18.00 spowiedź przed mszą.

Jeżeli jest komplet osób w kościele, to wchodzimy do kościoła tylko na spowiedź

• Przypominamy, że liczba 15 osób na powierzchni naszej świątyni rozkłada się następująco:

– w ławkach po lewej stronie 6 osób, po prawej 6 osób,

– w kruchcie 1 osoba,

– w kaplicy św. O. Pio po lewej od prezbiterium 1 osoba,

– w kruchcie bocznej po prawej stronie 1 osoba.

W ławkach siadamy co drugą ławkę, zachowując przepisy sanitarne.

• Od piątku rozpoczynają się nabożeństwa majowe.

– poniedziałek-piątek – po mszy św. o 18.00,

– sobota – po mszy św. o 7.30

– niedziela po mszy św. o godz. 10.00

Pamiętajmy o naszych przydrożnych kapliczkach i krzyżach, aby je udekorować, mimo że nie będziemy się mogli gromadzić jak zawsze, ze względu na wymogi sanitarne. Niech w naszych domach zabrzmi śpiewana Litania Loretańska.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 16.00 – spowiedź –

Dla zachowania zasad bezpieczeństwa, podczas trwania spowiedzi, kolejna osoba czeka w kruchcie kościoła. Następne osoby pozostają na zewnątrz świątyni, zachowując zasady wskazane przez organy państwowe i służby sanitarne. Przy konfesjonałach znajdują się środki dezynfekujące. Po spowiedzi podchodzimy do ołtarza, gdzie na bieżąco będzie udzielana Komunia św. następnie wychodzimy przez kaplicę św. o. Pio po lewej stronie.

– 18.00 – msza św.

pierwsza sobota miesiąca jednocześnie Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, przeniesiona z niedzieli – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 – msza św. a następnie Różaniec

Prosimy Was drodzy czciciele Matki Najświętszej, abyście o godz. 8.00 w swoich domach razem z naszym duszpasterzem ks. Proboszczem łączyli się na wspólnej modlitwie różańcowej.

Do odebrania w zakrystii są majowe numery miesięcznika formacyjnego „Różaniec”.

Trwajmy na naszej codziennej modlitwie różańcowej o 20.30 w intencji oddalenia zarazy, osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także z prośbą o deszcz.

• W naszej świątyni trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po mszy św. porannej rozpoczyna się Adoracja i trwa do godz. 20.30.Jest otwarta jak zawsze kruchta kościoła w której są wystawione klęczniki dla indywidualnej modlitwy.

• Wstępnego kontaktu w sprawach kancelaryjnych prosimy dokonywać telefonicznie.

• Bóg zapłać za Wasze ofiary, które wpływają no konto parafialne i składane do puszki pod chórem.