III Niedziela Wielkiego Postu – 04.03.2018

Droga Krzyżowa w piątki:
– o 17.15 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci,
– o 18.00 msza św.,
– o 19.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych.

Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o 10.00.

• Za tydzień w niedzielę zapraszamy wieczorem o 19.00 na koncert Marcina Wargockiego – koncert poezji śpiewanej inspirowanej tekstami św. Matki Teresy z Kalkuty i św. ojca Pio, patrona tegorocznego Wielkiego Postu. Bliższe informacje na plakacie.

• Zbiórka dla młodszej grupy LSO za tydzień w sobotę 10.03 o 10.00 w Organistówce.

• W Niedzielę Palmową 25.03 odbędzie się kiermasz świąteczny, z którego dochód będzie przeznaczony na nasz 5 jubileuszowy Koncert Uwielbienia. Zwracamy się z prośbą o pomoc w jego organizacji, przez przekazywanie palm, rękodzieła, dekoracji świątecznych. Wszystko to robimy na Chwałę Jezusa i Jego Cześć.

• Spotkanie dla Bierzmowanych w niedzielę 25.03 po mszy św. wieczornej.

• Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach parafialnych:
    – Gietrzwałd – sobota 21 kwietnia (1 dzień)
    – dla Liturgicznej Służby Ołtarza (Wisła, Szczyrk, Brenna) – 30 kwietnia – 2 maja (3 dni).
    – Świnice Warckie, Kalisz, Licheń – 19-20 maja (2 dni).
    – piesza pielgrzymka do Wielgolasu – 9 czerwca.
    – piesza Pielgrzymka na Jasną Górę – 5-14 sierpnia.
  • Na stoliku pod chórem znajdują się pomoce wielkopostne do dobrego przeżycia i przygotowania się do spowiedzi św.: „ Jak się dobrze spowiadać? – Uzdrawiająca moc Miłosierdzia Bożego” oraz „Rachunek sumienia” ułożony przez ojca Marcina Ciechanowskiego – paulina z Jasnej Góry, autora bestsellerowej książki Rekolekcje Anielskie. Autor stawia wiernym pytania, na które każdy musi znaleźć w swym sercu odpowiedź. Tylko szczere wyznanie grzechów przed samym sobą pozwoli złożyć je Panu Bogu w konfesjonale.

• W tygodniku Idziemy: „U boku prezydenta” z kapelanem prezydenta rozmawia Radek Molenda, a w Gościu Niedzielnym dalszy cykl: „Wielki Post ze św. Ojcem Pio” – walczący z diabłem – o Pio pisał: „Dopóki będzie choć jedna kropelka krwi w naszym ciele, dopóty będzie trwała walka między dobrem a złem”.