III Niedziela Wielkiego Postu – 28 lutego 2016

• Składamy podziękowania darczyńcom z Rzakty za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego i remont ogrodzenia.
  • We wtorek przypada Święto Żołnierzy Wyklętych – uczcijmy tych, którzy oddali swoje życie za prawdziwie wolną Ojczyznę. Z tej okazji w następną niedzielę o 12.45 odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych. Po mszy świętej o 14.00 zapraszamy na występ słowno-muzyczny do Gimnazjum w Gliniance. Koncert został przygotowany przez uczniów naszego Gimnazjum i Szkoły muzycznej w Otwocku.
  • W następną niedzielę rozpoczynamy czterodniowe rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Jan Wnęk.

Porządek mszy świętych

W niedzielę – 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, 18.00

O 10.00 mszę świętą odprawi Ks. Arcybiskup Henryk Hozer oraz dokona instalacji Relikwii św. Siostry Faustyny. Po mszy św. będzie można oddać cześć Relikwiom.

W poniedziałek msze o: 8.15 (z nauką dla młodzieży gimnazjalnej), 10.00, 17.00, 19.00

We wtorek msze o: 8.15 (z nauką dla młodzieży gimnazjalnej), 10.00,  11.45 (z nauką dla dzieci klas II-VI ze szkoły podstawowej), 17.00, 19.00

W środę msze o: 10.00,  11.45 (z nauką dla dzieci klas II-VI ze szkoły podstawowej), 17.00, 19.00

Okazja do spowiedzi rekolekcyjnej będzie we wtorek i środę.

• Prośba do mieszkańców osiedla aby Obraz Miłosierdzia Bożego w piątek wrócił do kościoła na czas rekolekcji (nawet jeśli zostaną jeszcze jakieś domy nie nawiedzone). Plan peregrynacji Obrazu Miłosierdzia Bożego:

– po zakończeniu rekolekcji do Świąt Wielkanocnych – powrót na osiedle, a potem Bolesławów

– od Świąt Wielkanocnych do Niedzieli Miłosierdzia Bożego włącznie – obraz przebywa w kościele

– od Niedzieli Miłosierdzia Bożego – nawiedzenie Dobrzyńca.

• Wyjazd pielgrzymki do Łagiewnik w sobotę o 5.00.
  • Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o 10.00 – w następną niedzielę 6.03 wyjątkowo Gorzkie żale o 17.30 (tylko w tę niedzielę).

Droga Krzyżowa w piątek o 17.30 i 19.00

• W środy zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przypadają:

I piątek miesiąca – spowiedź od 7.15 i od 17.15 (prośba by do tej spowiedzi przystąpiły dzieci i dorośli, którzy praktykują Nowennę Pierwszych Piątków, a pozostali by skorzystali ze spowiedzi rekolekcyjnej)

I sobota miesiąca – msza święta o 7.30 i po niej różaniec

• 12 marca w sobotę o 12.00 wyjazd do kina na film pt „Cierń Boga”. Zapisy u ks. Piotra.
  • 3 marca w czwartek o 14.30 będzie miało miejsce uroczyste odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej potyczkę powstańczą oddziału 300 partyzantów z wojskiem rosyjskim dnia 3 marca 1863 roku. Uroczystość odbędzie się w Porębach, przy niedawno odnowionej kapliczce.