III Niedziela Wielkiego Postu – 7.03.2021

• Nabożeństwa w Wielkim Poście:

– Jutrznie – w poniedziałki i czwartki o 7:00, prowadzą skauci

– Nabożeństwo Drogi Krzyżowej – w piątki o godz. 17.30 dla dzieci, o 19.00 dla dorosłych

– Gorzkie Żale w niedzielę po mszy św. o 10.00

• Spowiedź św. w trakcie Wielkiego Postu

– w dni powszednie przed mszą św.,

– w piątki przed mszą św. oraz podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej

– w niedziele podczas mszy św.

• Spotkanie rodziców dzieci, które śpiewają i chcą śpiewać w scholii parafialnej odbędzie się dzisiaj po mszy o godz.11.30 w Organistówce.

• Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania. Potrwa do 20.30.

• Rekolekcje Wielkopostne w V niedzielę Wielkiego Postu poprowadzi ks. dr Daniel Tumiel z Watykanu, pracownik Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

• Zapraszamy na: Ekstremalną Drogę Krzyżową 2021, 26 marca piątek godz. 20.00 – 5 tras do wyboru.

„EDK pozwoliła mi jeszcze bardziej umocnić moją wiarę. Jakby ktoś zapytał jak minęła mi droga nie pamiętam, pamiętam tylko stacje i rozważania drogę miedzy stacjami pokonał Jezus w moim ciele i mojej duszy. Dopiero w drodze powrotnej do domu uświadomiłem sobie do końca czego dokonałem. Jestem szczęśliwy. Dziękuję. Robert” Zapisy online na stronie EDK.

• W tygodniku IDZIEMY: trwamy w cyklu poświęconym św. św. Józefowi – artykuł „Pierwsze przebudzenie św. Józefa”., dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY . GOŚĆ NIEDZIELNY: – dodatek z nowenną do św. Józefa, w MIŁUJCIE SIĘ: świadectwa osób, które przeżyły śmierć kliniczną, a na dłuższą lekturę duchową: książka: „Gietrzwałd”

Gietrzwałd to jedyne w Polsce i jedno z 12 na świecie, miejsce Objawień Najświętszej Maryi Panny, oficjalnie uznanych. Objawienia maryjne rozpoczęły się tu 27 czerwca i trwały do 16 września 1877 roku. Był to jedyny taki na świecie wywiad z Maryją, łączący doczesność z wiecznością. Matka Zbawiciela objawiła się wizjonerkom 160 razy. Jako dziennikarz zapragnąłem ruszyć śladem tamtych wydarzeń. To miejsce uzdrowiło mnie, przywróciło na łono Kościoła. Uderzyło swoją mocą i emanacją duchowości. Miałem poważne kłopoty ze zdrowiem. Groziła mi operacja. Postanowiłem oddać się w Gietrzwałdzie pod opiekę Maryi i dokonał się cud. ingerencja chirurga nie była potrzebna. Rozpoczęła się moja niezwykła, duchowa przemiana. Sądziłem, że zaczynam odkrywać pieczołowicie skrywaną dzisiaj przed światem tajemnicę cudownych zdarzeń. Okazało się, że odkryłem na nowo siebie, a konkretnie, na nowo się narodziłem. – autor Grzegorz Kasjaniuk.

• Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie, zaprasza w przyszłą niedzielę do odwiedzenia wystawy historycznej z okazji 158 rocznicy bitwy pod Porębami. Wystawa prezentująca historyczne ubrania i przedmioty będzie miała miejsce na placu przed kościołem.

1 marca przypadał Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”