III Niedziela Zwykła – 27.01.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Edward Podgórski z Lipowa lat 71

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Bóg zapłać mieszkańcom ulic: Popławskiej, Wawrzynieckiej, Łąkowej, Mostów, Państwu Grzelakom oraz mieszkańcom wsi Czarnówka za przyjęcie podczas wizyty duszpasterskiej w ubiegłym tygodniu. Dziękujemy kierowcom: Pani Krystynie Kuras, Idze Klimek, Jerzemu Drubkowskiemu, Mirosławowi Stańczakowi, Jerzemu Szczęsnemu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyjęli Boże błogosławieństwo z którym przyszedł kapłan do Waszych domów podczas tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej, która dobiegła końca.

• Dziś po mszy o 12.45 nasze X Glinieckie Kolędowanie, na którym wystąpi 12 zespołów, a następnie spotykamy się tradycyjnie na wspólnej grochówce. Wieczorem natomiast po mszy o 18.00 spotkanie przed pielgrzymkowe z księdzem przewodnikiem, przed wyjazdem do Ziemi Świętej.

• Bóg zapłać ofiarodawcom indywidualnym oraz Męskiemu Kołu Różańcowemu św. Wawrzyńca z Glinianki za dary na tablice pamiątkową ks. Proboszcza Krzysztofa.

• W tym tygodniu przypadają:

1.02 pierwszy piątek miesiąca

– ksiądz tego dnia uda się z sakramentami do chorych

– rano – 7.30 msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią

– całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 do 21.00, którą ofiarujemy w intencji wyzwolenia naszych parafian z wszelakich nałogów. Od 19.00 do 21.00 adorację prowadzi grupa pielgrzymkowa Biało-Złota. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

– po południu – od 17.00 spowiedź, msza św. o 18.00

2.02 święto ofiarowania Pańskiego, inaczej Matki Bożej Gromnicznej – taca tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.

Jest to również pierwsza sobota miesiąca czas spotkania Kół Różańcowych oraz nasze wotum dziękczynne za koronację Obrazu M.B. Glinieckiej

Msze  św.:

– o 7.30, z rozważaniem pierwszosobotnim oraz komunią św. wynagradzającą, po mszy Różaniec przed Najświętszym Sakramentem. oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca

– o 8.45

– o 18.00.

• W tygodniku IDZIEMY: O Światowych Dniach młodzieży w Panamie, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM dodatek w formie filmu „Bóg nie umarł II”, a dla najmłodszych najnowszy numer MAŁEGO GOŚCIA.