III Niedziela Zwykła – Niedziela Słowa Bożego – 26.01.2020

• Bóg zapłać za czas wspólnej modlitwy, spotkania, jak również za Wasze ofiary. Bóg zapłać mieszkańcom Kopek, Porąb, Glinianki i wszystkim, z którymi spotkaliśmy się podczas tegorocznej wizyty duszpasterskiej. Dziękujemy Sołtysom za koordynację, a za możliwość dotarcia panom Robertowi Kuneckiemu, Stanisławowi Książkowi, Kazimierzowi Brewczyńskiemu i Tomaszowi Wielgołaskiemu.

• Dzisiaj po mszy o 12.45 odbędzie się XI Kolędowanie Glinieckie. Zgłosiło się 14 zespołów.

• Dzisiaj o 19.00 spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania o godz. 19.00.

• W tym tygodniu przypada I sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 – msza św.

– po mszy różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Ministranci rozdają ulotki zachęcające do obchodzenia I sobót miesiąca i do ukochania modlitwy różańcowej.

• Przyszła niedziela to Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia taca jest przeznaczona na zakony klauzurowe.  Na mszy o 11.30 dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej otrzymają swoje książeczki do nabożeństwa.

• W tym roku przeżywamy 100 rocznicę „Cudu nad Wisłą”. Na naszym cmentarzu znajduje się mogiła z tego okresu. Poszukujemy informacji o tej mogile, jak również o epitafium w naszej kruchcie kościoła. Jeżeli ktoś posiada jakieś informacje na ten temat prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub panem Kazimierzem Nowakiem.

• Na cmentarzu  zostało usunięte drzewo, które zagrażało bezpieczeństwu ludzi i mienia. Przed wycinką zostało zbadane przez pracownika wydziału środowiska.

• W tygodniku IDZIEMY o 75 rocznicy wyzwolenia niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz- Birkenau. Dostępne są też archiwalne numery: TAK RODZINIE i ANIOŁ STRÓŻ.