IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020

• W zakrystii znajdują się poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe, pochodzące od Sióstr Benedyktynek Sakramentek, które od ponad 300 lat w Warszawie trwają na wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu.

• Można też nabyć świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

• W świątyni znajdują się już nasze nowe dzwony: św. Jan Paweł II i św.Roch, które zostaną pobłogosławione dzisiaj na mszy o godz. 12.45, przez ks. bp. Romualda Kamińskiego. Msza będzie transmitowana na parafialnym FB. Ze względów sanitarnych w świątyni podczas mszy będą uczestniczyli przedstawiciele parafii, a będą to osoby w strojach regionalnych z Koła Gospodyń Wiejskich w Gliniance i Rzakcie oraz Wawrzynioki. Jest to wiekopomne wydarzenie w parafii. Chciałbym, abyśmy mogli wszyscy osobiście w tym uczestniczyć, jednakże musimy przestrzegać ograniczeń sanitarnych. Zatem liczę na Waszą obecność, drodzy parafianie i fundatorzy przed odbiornikami.

• W środę spowiedź od godz. 18.00 do 21.00

• W czwartek Wigilia Bożego Narodzenia. Pasterka zostanie odprawiona w kościele parafialnym  o północy. Pasterka będzie transmitowana online przez nasz profil FB.

W kaplicy w Józefowie Pasterka o godz. 21.00 , a w Siwiance o godz. 22.00.

Taca na Pasterce będzie zbierana na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień świąt na budujące się świątynie naszej diecezji.

• Msze św. w pierwszy i drugi dzień Świat Bożego Narodzenia w układzie niedzielnym

– 8.00, 10.00, 11.30 i 12.45 oprócz mszy o 18.00, której w te dni nie ma.

W piątek nie obowiązuje nas post z racji uroczystości.

W drugi dzień świąt na św. Szczepana odbędzie się błogosławieństwo owsa.

• Zgodnie z wytycznymi ks. bp Romualda Kamińskiego odnoście tegorocznej Wizyty Duszpasterskiej, informujemy Was drodzy Parafianie, że nie odbędzie się ona w dotychczasowej formie. Spotkamy się za to na wspólnej modlitwie w naszej świątyni lub przy kapliczkach w Waszych wioskach, gromadząc się poszczególnymi wioskami w niedzielę, kiedy to będziemy prosili Boga o Boże błogosławieństwo dla Was i dar życia wiecznego dla zmarłych z tych wiosek. Harmonogram zostanie ogłoszony jak pozwolą na to przepisy sanitarne.

• Dzisiaj mija termin oddawania prac dzieci do dekoracji naszej szopki. Dzieci przynosiły prace wykonane w różnych technikach pod hasłem: „Nasze rodziny czuwające przy Dzieciątku Jezus”.

• W tygodniku IDZIEMY kalendarz na Nowy Rok i obrzędy na Wieczerzę Wigilijną , a w GOŚCIU NIEDZIELNYM Rok ze św. Józefem w 150 rocznicę ogłoszenia Go patronem Kościoła. MIŁUJCIE SIĘ z bardzo ważnym artykułem o syndromie postaborcyjnym. Dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY z szopką do samodzielnego złożenia. Na stoliku z prasą znajdują się także Modlitewniki ku czci św. Rocha.

• Bóg zapłać za ofiary na nasze nowe dzwony oraz na utrzymanie naszej parafii.