IV Niedziela Adwentu – 22.12.2019

• W zakrystii znajdują się poświęcone opłatki Bożonarodzeniowe oraz świece Caritas, sprzedawane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w Rekolekcjach Adwentowych, skorzystali ze spowiedzi świątecznej oraz wszystkim którzy uczestniczyli w Roratach i w przygotowaniu porannego kakao.

• Dzieci prosimy o dostarczenie podpisanych plansz adwentowych do zakrystii do końca roku. Chcemy z Waszą pomocą dorośli przygotować nagrody dla wszystkich dzieci. Dziękujemy za upominki, które przynosicie. Losowanie nagród dla naszych pociech 6 stycznia po mszy o 11.30.

• Bóg zapłać za wczorajszą pomoc w dotarciu do chorych z sakramentami panu Zbyszkowi Dudkowi, oraz Mateuszowi Całce.

• Wtorek 24.12 Wigilia Bożego Narodzenia.

W Wigilię do osób starszych i chorych z Komunią św. uda się Szafarz Nadzwyczajny. Prosimy o zgłaszanie osób do zakrystii.

Pasterka zostanie odprawiona o północy.

Taca na pasterce będzie zbierana na Fundusz Obrony życia, a w drugi dzień Świąt na budujące się świątynie naszej diecezji.

• Środa 25.12 – pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia

Msze o 8.00, 10.00. 11.30, 12.45. Nie ma mszy o 18.00.

• Czwartek 26.12 – drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia

Msze o 8.00, 10.00. 11.30, 12.45. Nie ma mszy o 18.00.

W drugi dzień świąt na św. Szczepana odbędzie się błogosławieństwo owsa.

• W piątek przypada św. Jana Apostoła Ewangelisty, odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo wina.

• Plan wizyty duszpasterskiej – kolędy na najbliższy tydzień:

27.12 piątek – od 10.00 Górki 3 księży

28.12 sobota – od 10.15 Dobrzyniec 2 księży i Bolesławów 1 ksiądz

02.01 czwartek – od 16.30 ulica Kościelna i Protasewicza jeden ksiądz, oraz ulice Świderska i Zacisze – drugi ksiądz.

Prosimy o pomoc w transporcie. Plan całej wizyty duszpasterskiej jest dostępny na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie parafialnej.

• Kolędowanie parafialne odbędzie się w niedzielę 26 stycznia po mszy o 12.45. Zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii grup zorganizowanych 😊

• Prasa katolicka: tygodnik IDZIEMY w cenie 5 zł z kalendarzem poświęconym Kardynałowi Wyszyńskiemu; wydanie podwójne GOŚCIA NIEDZIELNEGO w cenie 10 zł z scenariuszem modlitwy przed wieczerza wigilijną oraz listem papieża Franciszka o symbolice żłóbka; dla najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZEILNY z kostką „ABC Miłości” według kard. Wyszyńskiego.