IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017

• Do wieczności odszedł

Tata naszego ks. Proboszcza – św.p. Jan Błażejczyk w wieku lat 78.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 28 grudnia o godz. 13.00 w parafii MB Królowej Polski w Otwocku Kresy. O godz. 12.00 spod kościoła w Gliniance będą odjeżdżały 2 autokary dla tych, którzy będą mogli być z naszym Proboszczem i Jego Rodziną w tych trudnych chwilach, podczas pogrzebu jego Taty. Autokary wrócą następnie do Glinianki. Bóg zapłać wszystkim, którzy swoją modlitwą otaczali Pana Jana w ostatnich dniach Jego życia.

• Dziś msze jak w każdą niedzielę. Nie ma mszy o 18.00, jest to czas Wieczerzy Wigilijnej. Pasterka o północy a w I i II dzień świąt msze do południa jak w grafiku niedzielnym (8.00, 10.00, 11.30, 12.45) oprócz mszy wieczornych, których nie będzie.
  • W zakrystii są do nabycia opłatki bożonarodzeniowe.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy uczestniczyli w rekolekcjach adwentowych, skorzystali z spowiedzi świątecznej oraz wszystkim, którzy uczestniczyli w Roratach i w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci
  • Kolędowanie parafialne odbędzie się w niedzielę 14 stycznia po mszy o 12.45. Zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii.
  • Zapraszamy do lektury prasy świątecznej.  W tygodniku Idziemy dodatek w formie kalendarza. Na czas świątecznej lektury można nabyć książkę: „Dziękuję Ci za wszystko miłosierny Jezu” – ofiara dobrowolna.
  • Taca na pasterce będzie zbierana na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień świąt na budujące się świątynie naszej diecezji.
  • W drugi dzień świąt na św. Szczepana odbędzie się błogosławieństwo owsa.
  • W środę przypada uroczystość św. Jana Apostoła Ewangelisty – odbędzie się tradycyjne błogosławieństwo wina.
  • Za tydzień w niedzielę 31 grudnia  święto Świętej Rodziny, a o 18.00 nsza na zakończenie roku.

Plan Wizyty Duszpasterskiej dostępny jest również w kruchcie kościoła.

27.12 (środa) od 9.00 Józefów – ksiądz Kazimierz, Poręby zostaną przełożone.

28.12. (czwartek) odwołany Kruszówiec oraz ulice Łąkowa i Mostów

29.12 (piątek) od 9.00 Glinianka II oraz ulica Wawrzyniecka, część za przerwą  między zabudową w stronę Glinianki II i ulice przyległe jak: Pogodna  – tak jak to miało miejsce rok temu – tylko ksiądz Kazimierz.

30.12 (sobota) od 10.00 ulica Sosnowa dwóch księży oraz ulice Cedrowa, Radosna, a następnie Szkolna – trzeci ksiądz.

Prosimy o zapewnienie transportu.