IV Niedziela Wielkanocna – 17 kwietnia 2016

• W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności

śp. Henryk Łyczkowski l.87 z Dobrzyńca

śp. Roman Rudnicki l.86

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• XI Marsz Świętości Życia

W niedzielę 24 kwietnia br ulicami Warszawy przejdzie po raz jedenasty Marsz Świętości Życia organizowany przez Archidiecezję Warszawską i Diecezję Warszawsko-Praską. W tym roku pod hasłem „Człowiek miłosierny życiu zawsze wierny”. Do udziału w nim zapraszają kard. Kazimierz Nycz i abp Henryk Hoser.

Marsz poprzedzą Msze święte sprawowane o godz. 11.00 w warszawskich świątyniach: archikatedrze św. Jana oraz katedrze warszawsko-praskiej. Po Eucharystiach uczestnicy XI Marszu Świętości Życia spotkają się na Placu Zamkowym, na którym od godz. 12.00 będzie miał miejsce happening pro-life, który ma wyrazić naszą zdecydowaną postawę wobec świętości życia ludzkiego od momentu poczęcia aż do naturalnej śmierci.

O godz. 12.40 Marsz wyruszy Krakowskim Przedmieściem w stronę Bazyliki Świętego Krzyża i zakończy się pod tą świątynią ok. godz. 13.00.

• Pielgrzymki:

23.04 pielgrzymka autokarowa na Podlasie (Sokółka, Suchowola, Święta Woda) – wyjazd sobota 5.00

30.04 IV Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Diecezji Warszawsko-Praskiej do sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Warszawie (zapisy u p. Rokickiej 666 047 303)

4-5.06 pielgrzymka do Wilna – prosimy o dokonywanie wpłat

• Zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary – kolejne spotkanie w poniedziałek 18.04 (po mszy o 18.00). W czasie nauk będzie czynny punkt opieki nad dziećmi w przedszkolu Karolek.
  • Przypominamy o obowiązku przedłużania własności grobów po upływie 20 lat od ostatniego pochówku.