IV Niedziela Wielkanocna – 3.05.2020

W MSZACH ŚW. UCZESTNICZĄ OSOBY ZAMAWIAJĄCE INTENCJE ORAZ WIERNI

– W NASZEJ ŚWIĄTYNI NA CAŁEJ POWIERCHNI JEST TO 15 OSÓB.

Pamiętajmy o transmisjach mszy św. w środkach masowego przekazu.

Z naszej świątyni w niedzielę o godz. 10.00 na www.facebook.com/parafiaglinianka/

• Z naszej wspólnoty odszedł

śp. Marian Krogul l.75 z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Bóg zapłać Wszystkim, którzy podjęli naszą wielkopostną akcję. Był to czas kiedy każdego dnia Wielkiego Postu w intencji nawróceń, uwolnień z nałogów i miłości w rodzinach modliliśmy się 4 częściami Różańca, pościliśmy o wodzie lub chlebie i wodzie oraz przekazywaliśmy jałmużnę w formie naszej dniówki na Dom Samotnej Matki prowadzony przez Caritas. W dniu 28 kwietnia ks. Proboszcz przekazał kwotę 18.580 zł na to dzieło. Składamy Bogu dziękczynienie za tak cudownych parafian i przyjaciół parafii, polecając każdego z Was przez wstawiennictwo Matki Bożej Glinieckiej. Jednocześnie zwracamy się do Was z prośbą o pomoc dla łaźni prowadzonej przez Caritas naszej diecezji w Warszawie przy ul. Grochowskiej 111/113. Potrzebne są ręczniki nowe i używane. Można je przynosić do kruchty kościoła i na bieżąco będą przekazywane dla potrzebujących.

• W tym tygodniu przypada

pierwszy czwartek miesiąca

– 18.00 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (wspólnota 16 mężczyzn modlących się, poszczących o chlebie i wodzie w pierwsze czwartki oraz składających jałmużnę) – o nowe i święte powołania kapłańskie z naszej parafii, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

• W piątek 8.05.2020 Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msza św o 18.00 w intencjach zbiorowych.

• Przypominamy, że liczba 15 osób na powierzchni naszej świątyni rozkłada się następująco:

– w ławkach po lewej stronie 6 osób,

– w ławkach po prawej stronie 6 osób,

– w kruchcie 1 osoba,

– w kaplicy św. O. Pio po lewej od prezbiterium 1 osoba,

– w kruchcie bocznej po prawej stronie 1 osoba.

W ławkach siadamy co drugą ławkę, zachowując przepisy sanitarne.

• Nabożeństwa majowe

– od poniedziałku do piątku po mszy św. o 18.00,

– w sobotę po mszy św. o 7.30,

– w niedzielę po mszy św. o godz. 10.00.

• Trwajmy na naszej codziennej modlitwie różańcowej o 20.30 w intencji oddalenia zarazy, osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także z prośbą o deszcz.

• W naszej świątyni trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. porannej rozpoczyna się Adoracja i trwa do godz. 20.30. Kruchta kościoła jest zawsze otwarta, a w niej są wystawione klęczniki dla indywidualnej modlitwy.

• Wstępnego kontaktu w sprawach kancelaryjnych, prosimy dokonywać telefonicznie 881 735 553.

• Bóg zapłać za Wasze ofiary: mieszkańcom wsi Józefów za ofiary w kwocie 1500zł, za ofiary które wpływają no konto parafialne i które są składane do puszki pod chórem.

• W tygodniku IDZIEMY o nawróceniu z Medjugorie, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM „Stefan Wyszyński w duchowym oddaniu się Maryi odnalazł wolność”.