IV Niedziela Wielkiego Postu – 11.03.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp Paweł Dźwigała z Górek, lat 34

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

Zapraszamy na Nabożeństwa Wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki:

– o 17.15 – nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci,

– o 18.00 msza św.,

– o 19.00 nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych.

Gorzkie Żale w niedziele po mszy św. o 10.00.

• Od przyszłej niedzieli (18.03) rozpoczynają się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Grzegorz Walkiewicz – dyrektor Radia Warszawa. Rekolekcje potrwają do wtorku (20.03).

Plan rekolekcji:

Niedziela 18.03: msze św. tak jak zawsze

Poniedziałek 19.03: 8.00, 10.00 – msza zbiorowa na uroczystość św. Józefa, 11.45 dla szkoły w Gliniance, 17.00 i 19.00

Wtorek 20.03: 8.00, 10.00 , 11.30 w szkole w Górkach, 17.00, 19.00

• Na stoliku pod chórem znajdują się pomoce wielkopostne: „10 rad św. o. Pio”

• Dzisiaj (w niedzielę 11.03)  odbywa się wielkopostna zbiórek do puszek na dzieła misyjne.

• Dzisiaj (w niedzielę 11.03) wieczorem o 19.00 zapraszamy na  koncert Marcina Wargockiego – koncert poezji śpiewanej inspirowanej tekstami św. Matki Teresy z Kalkuty i św. ojca Pio – patrona tegorocznego Wielkiego Postu. Bliższe informacje na plakacie.

• Do chorych z sakramentami ksiądz uda się w sobotę 24.03 od 10.00. Prosimy o transport. Prosimy o zgłaszanie chorych, oprócz tych których ksiądz odwiedza w pierwsze piątki miesiąca.

• Spotkanie dla bierzmowanych w niedzielę 25.03 po mszy św. wieczornej.

• Bóg zapłać grupie Biało-Złotej za przygotowanie dekoracji świątecznych na kiermasz w Niedzielę Palmową, z którego dochód przeznaczany jest na nasz 5 jubileuszowy Wieczór Uwielbienia.

• W tygodniku „Idziemy”:  5 lat Papieża Franciszka, we wtorek przypada rocznica wyboru na Stolicę Świętą, a w Gościu Niedzielnym dalszy cykl: „Wielki Post ze św. Ojcem Pio” –  temat: „Posłuszeństwo”.

• W tym roku istnieje możliwość odbycia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej św. Wawrzyńca na terenie powiatu Otwockiego. Trasa przebiega przez nasza parafię, twórcą trasy jest nasz parafianin. Zapisy do jutra! Ekstremalna – bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Jest to czas, kiedy chcemy powiedzieć Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać. Bliższe informacje na naszej stronie parafialnej również na stronie parafialnej oraz na stronie www.edk.org.pl.