IV Niedziela Wielkiego Postu – 26 marca 2017

• Do domu Ojca odeszli:

śp. Leokadia Majszczyk l. 91 z Porąb

śp. Aleksandra Jęda l. 83 z Dobrzyńca

śp. Wojciech Jabłoński l. 58 z Lipowa.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci na wieki. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen

• Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Dariusz.Franczak. Msze rekolekcyjne w niedzielę wg porządku zwykłego, a w poniedziałek i wtorek wg poniższego porządku:

8.15 – gimnazjum

10.00 – dorośli

11.45 – szkoła podstawowa

17.00 i 19.00 – dorośli

W poniedziałek msza św. w Domu Seniora o 14.15.

Gorąco zachęcamy do skorzystania w czasie rekolekcji z sakramentu spowiedzi – jest wtedy więcej księży.

• Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom na rzecz parafii:

– Mieszkańcom Lipowa – za ofiary zebrane w czasie nawiedzenia domów przez obraz Miłosierdzia Bożego. Msza św. za ofiarodawców będzie odprawiona 18. o 10.00.

– Mieszkańcom ul. Łąkowej za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego oraz koronację obrazu i mszę św. za ks. proboszcza. Msza za ks. proboszcza zostanie odprawiona 6.06 o 8.00.

– Mieszkańcom Górek za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Msza św. za księdza proboszcza od mieszkańców Górek będzie odprawiona 17.06 o 8.00.

– Mieszkańcom Józefowa za ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego.

– Wszystkim za składaną biżuterię na przygotowanie sukni koronacyjnej do obrazu Matki Bożej.

• Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się 2 kwietnia (niedziela) po mszy o 12.45.
  • Odwiedziny chorych w pierwszy piątek miesiąca po porannych mszach, prosimy o zgłaszanie jeszcze nie zgłoszonych chorych. Apelujemy też o przygotowanie domu na odwiedziny kapłana z Najświętszym Sakramentem (biały obrus, świece, krzyż).
  • W następną niedzielę będzie ślubowanie dla osób podejmujących się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Więcej informacji nt Duchowe Adopcji na stronie: www.duchowa-adopcja.pl
  • Zachęcamy do udziału w XII Marszu Świętości Życia – 2 kwietnia 2017 r. Szczegóły na stronie marszprolife.pl.
  • Przed kościołem rozpoczęła się cykliczna wystawa „Ojciec Święty w obronie najmniejszych”.
  • Koło różańcowe św. Wawrzyńca będzie mieć spotkania w pierwszą niedzielę miesiąca po mszy o 8.00.