IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Jan Kobza z Rzakty

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa:

– piątek o godz. 17.30 – nabożeństwo dla dzieci

– piątek godz. 19.00 – nabożeństwo dla dorosłych

Gorzkie Żale

– niedzielę po mszy św. o 10.00

• Bóg zapłać animatorom, którzy wczoraj prowadzili dzień skupienia dla młodzieży, która w najbliższą środę 3.04. o godz. 18.00 przyjmie z rąk ks. bp Marka Solarczyka sakrament Bierzmowania.

• Jutro (poniedziałek 1.04) o 19.00 ostatnie spotkanie organizacyjne dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu Bierzmowania.

• Dzisiaj o 18.00 w OSP Glinianka, spotkanie dla mieszkańców Glinianki w sprawie wyborów sołeckich i w sprawie rewitalizacji terenu przy kościelnego.

• Dzisiaj o godz. 19.00 spotkanie informacyjne dla wszystkich chętnych do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej.

• Od przyszłej niedzieli (7.04) rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Mariusz Czyżewski – dyrektor wydziału katechetycznego kurii Warszawsko- Praskiej. Temat przewodni: „Paradoksy na drodze wiary”. Rekolekcje potrwają do wtorku (9.04) włącznie.

Plan rekolekcji:

Niedziela 07.04 – msze św. z naukami o 8.00, 10.00, 11.30 – msza dla dzieci, 12.45 i 18.00

Poniedziałek 8.04 – msze św. z naukami o 8.00, 10.00, 11.45 – msza dla SP w Gliniance, 17.00 i 19.00

Wtorek 9.04 – msze św. z naukami o 8.00, 10.00, 11.30 – dla SP w Górkach, 17.00 i 19.00

W tym tygodniu przypadają:

• pierwszy czwartek miesiąca

– rano – 7.30 msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa mężczyzn modlących się za kapłanów) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

• pierwszy piątek miesiąca

– rano – 7.30 msza św. wypominkowa wraz ze spowiedzią

– po południu – od 17.00 spowiedź

– o 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci

– o 18.00 msza święta

– o 19.00 Droga Krzyżowa dla Dorosłych

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.8.00 do 21.00. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji

W pierwszy piątek miesiąca ksiądz uda się z Sakramentami do chorych.

• pierwsza sobota miesiąca – nasze Wotum dziękczynne za koronację Obrazu MB

– msza św. o 7.30, z rozważaniem pierwszosobotnim oraz komunią św. wynagradzającą

– po mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

• Młodzież zapraszamy na Światowy Dzień Młodzieży w naszej diecezji. Katedra Warszawsko–Praska, 13 kwietnia sobota. Zapisy na wspólny wyjazd w zakrystii.

• Bóg zapłać mieszkańcom Czarnówki oraz ofiarodawcom indywidualnym za ofiary na prace brukarskie. Dziękujemy również za ofiary na organizację VI Wieczoru Uwielbienia.

• Księża Pallotyni z Otwocka zapraszają na rekolekcje weekendowe „Przebaczenie i uzdrowienie”. Bliższe informacje na ulotkach pod chórem.

• W tygodniku IDZIEMY : o Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM: cykl wielkopostny: „Droga Krzyża – Biczowanie”.

• List bp. Ordynariusza:

Wielebni Duszpasterze, Czcigodne Osoby Życia Konsekrowanego, Umiłowani Diecezjanie, w niedzielę, 7 kwietnia, odbędzie się XIV Marsz Świętości Życia, który jest wspólną inicjatywą dwóch warszawskich diecezji. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11, jednocześnie w Archikatedrze Warszawskiej oraz w Katedrze Warszawsko-Praskiej. Obie części Marszu wyruszą po Mszy Świętej i połączą się na placu Zamkowym. Zakończenie przewidywane jest na godzinę 13 przed Bazyliką Świętego Krzyża na Krakowskim Przedmieściu. Przesłanie tegorocznego Marszu „Tato, to ja” jest wymowne. Dziecko delikatnym głosem prosi, nie tylko swojego tatę, ale całą rodzinę o przyjęcie, o zapewnienie rozwoju, o pomoc na drodze życia, która ma zaprowadzić do Królestwa Bożego. Marsz Świętości Życia zdążył się już wpisać w kalendarz najważniejszych wydarzeń, które każdego roku odbywają się w naszej Diecezji. Zachęcam Was wszystkich, Drodzy Diecezjanie, do udziału, żebyśmy mogli wspólnie zamanifestować o wielkiej sprawie, jaką jest obrona życia.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Romuald Kamiński Biskup Warszawsko-Praski.

• Osoby chętne zapraszamy do zapisywania się w zakrystii, aby razem udać się na Marsz autokarem. W związku z tym wydarzeniem prze najbliższe dwie niedziele można przynosić do zakrystii murowanej: pieluchy, mleko oraz kosmetyki dla niemowląt, które zostaną przekazane dla Domu Samotnej Matki w Zielonce, a ofiary pieniężne składać do puszki pod chórem. Bliższe informacje nt. Marszu na naszej stronie parafialnej i na plakacie w gablocie.