IV Niedziela Zwykła – 29.01.2023

OGOSZENIA PARAFIALNE

• Dzisiaj o godz. 19.00 kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

• Młodzież wyjeżdzająca na ŚDM 2023 do Lizbony i na spotkanie z Ojcem Świętym, dziękuje za zlecenia w ramach naszej spółdzielni, dzięki którym mogą zbierać środki na ten cel.

• Zapraszamy L.S.O. na wyjazd wakacyjny w czerwcu na Podlasie. Zapisy do końca marca, w celu zarezerwowania noclegów.

• W tym tygodniu przypadają:

W czwartek – święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – msze św. o 8.00, 10.00 i 18.00 z obrzędem błogosławieństwa gromnic. Nowe gromnice są do nabycia pod chórem. Taca tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.
Jest to również pierwszy czwartek miesiąca

– o godz. 8.00 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie.

– od 23.00 do północy – Godzina Święta, nasza nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 17.00 – spowiedź święta

– 18.00 – msza św.

– 8.00-21.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Od godz.19.00 adoracje poprowadzą małżeństwa z Domowego Kościoła im. św. Jana Pawła II.

Tego dnia ksiądz uda się z Sakramentami św. do chorych.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca

• Plan Wizyty duszpasterskiej:

4 luty sobota –  od godz.10.00 Czarnówka 4 księży: 1 ksiądz: ul Graniczna, Złotej Jesieni, Górna, Topoli. 2 ksiądz: ul Akacjowa od szkoły , Kwiatowa, Różana, Lawendowa, 3 ksiądz: ul Piłsudskiego od Bolesławowa i Magnolii, Topoli, 4 ksiądz: ul. Piłsudskiego od Glinianki i Brzozy, Kaliny.

Jeżeli kogoś nie było w wyznaczonym terminie to istnieje możliwość umówienia się na indywidualną Wizytę Duszpasterską. Zapisy w zakrystii.

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga Ojca

śp. Kazimierz Woźnica l.94 z Górek

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen.

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: Dodatek specjalny: Odkrywamy prawdę – Dlaczego Jan Paweł II jest atakowany?,

GOŚĆ NIEDZIELNY: Spowiedź jest łaską, której ogromu nie pojmujemy

„Św. Paweł biografia” książka Ks prof. Chrostowskiego. Propozycja lektury duchowej.