IV Niedziela Zwykła – 30.01.2022

• Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do Boga

śp. Piotr Nowak l.67 z Górek,

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.

• Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim uczestnikom uroczystości pogrzebowych brata naszego ks. Proboszcza Tomasza Błażejczyka. Dziękujemy za modlitwę, obecność i wszystkie wyrazy wsparcia i współczucia.

• Zapraszamy na msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek. Po Eucharystii w kościele, odbędzie się nabożeństwo oddania rodzin naszej parafii w opiekę św. o. Papczyńskiego oraz błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Bóg zapłać za wasze ofiary na rzecz parafii, które są przeznaczone na remont ogrodzenia kościoła od strony przedszkola.

30 stycznia (niedziela) 15.00 Glinianka (II połowa od kościoła w stronę Czarnówki i Rzakty), 16.30 Lipowo.

06 luty (niedziela) 15.00 Czarnówka, 16.30 Kopki

13 luty ( niedziela) 15.00 Glinianka II

Można również umawiać się na wizytę duszpasterską w domach. Zapisy w zakrystii do końca stycznia.

• W tym tygodniu przypadają:

W środę 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)

Msze św. o 8.00, 10.00,18.00 oraz 19.00 w Józefowie z obrzędem błogosławieństwa gromnic. Nowe gromnice są do nabycia w zakrystii. Taca tego dnia przeznaczona jest na zakony klauzurowe.

pierwszy czwartek miesiąca

– 7.30 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z nasza parafią. Godzina Święta od 23.00 do północy, nasz nocna adoracja w ciszy z Jezusem Eucharystycznym, według objawień św. Małgorzaty Alacoque.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią.

– od 17.00 – spowiedź

– 18.00 – msza św.

– 8.00 – 21.00 – całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji. Od godz.19.00 adorację poprowadzi grupa pielgrzymkowa Biało-Złota. Tego dnia ksiądz uda się z Sakramentami św. do chorych,

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 msza św.

– po mszy św. Różaniec przed Najświętszym Sakramentem oraz comiesięczne spotkanie członków Kół Żywego Różańca.

Jest już do odebrania nowy nr. miesięcznika formacyjnego „ Różaniec”

• W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

• Zapraszamy do lektury:

IDZIEMY: 95 lat temu zmarł błogosławiony Jerzy Matulewicz – założyciel dwóch zgromadzeń żeńskich, generał i odnowiciel Marianów.

GOŚĆ NIEDZIELNY: Serce Kościoła – zakony kontemplacyjne.

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY dla najmłodszych

• Gorąco zapraszamy do udziału w ankiecie synodalnej, która znajduje się na naszej stronie i na stoliku z prasą.

Zespół Synodalny jest do dyspozycji osób, które potrzebują pomocy w opracowaniu ankiet, wystarczy zgłosić się telefonicznie (881 735 553) lub osobiście po każdej mszy św.