IX Niedziela Zwykła – 03.06.2018

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł

śp. Kazimierz Ajdacki z Glinianki

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• Czas na podziękowania za Boże Ciało, Wieczór Uwielbienia i 3 dni spotkań rekolekcyjnych.

Za przygotowanie ołtarzy:

– mieszkańcom Woli Karczewskiej – za ofiary na wystrój ołtarza jak również tym, którzy go budowali,

– z Glinianki budowali ołtarz: Elżbieta Papis, Magdalena Książek, Daniel Dąbrowski, Jarosław Pakuła, Krzysztof Wojciechowski, Sylwester Szczęsny, Agnieszka i Paweł Zawadka

– z Rzakty: Kazimiera Szczęsna, Stanisław Niemczak, Anna Książek, Halina Ślusarczyk, Bernadetta i Grzegorz Płochoccy, Robert Brewczyński, Damian Adamczyk, Monika i Jacek Zawada

– z Górek: Bożena Kuszpit, Marta i Mariusz Kąkol, Agata Jenda, Beata i Paweł Jenda, Tomasz Grala. Bóg zapłać za Wasz czas dla Jezusa Eucharystycznego.

Bóg zapłać Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem, za osuszenie łąki, Chórowi parafialnemu z panem Borysem, wszystkim, którzy nieśli chorągwie i feretrony, dzieciom , które sypały kwiatki dla Jezusa, Kołom Różańcowym i osobom indywidualnych, które piekły ciasta, naszej młodzieży za włączenie się w wolontariat, panom za pilnowanie sceny i Naszej Ekipie która stworzyła ten Wieczór i nad nim czuwa od początku, ludziom oddanym Bogu i parafii.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy przez swoje modlitwy i dary finansowe wspierają to Dzieło.

• Przystępujemy do remontu ogrodzenia kościelnego od furtki do bramy. Czekamy na zgody od konserwatora zabytków. Prace rozpoczną się z początkiem września. Będzie to współgrało z zapowiedzianymi przez gminę pracami nad utwardzeniem parkingu, przy kościele, który służy całej naszej społeczności każdego dnia tygodnia.

• I Komunia Święta w 2019 roku odbędzie się w sobotę 11 maja o godz. 10.00.

• Trwa Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

• Spotkanie dla przygotowujących się do Bierzmowania w niedzielę 10 czerwca o godz. 19.00 do 20.30.

• Zapraszamy na 3 Pieszą Pielgrzymkę do Wielgolasu z grupą Biało-Złotą w sobotę 9 czerwca .Zapisy w zakrystii. Wymarsz o godz. 7.00 i powrót autokarami na godz. 18.30.

• W niedzielę 10 czerwca o godz. 12.15 na Placu Trzech Krzyży w Warszawie rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny.

• Dziś po mszach odbywa się zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.