Niedziela Trójcy Przenajświętszej 31.05.2015

OGŁOSZNIA PARAFIALNE

• Składamy serdeczne podziękowania za ofiary na organy.
  • W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Uroczystość Bożego Ciała.
    Msze święte o 8.00 msza w kościele, o 10.00 (suma) na placu przy kościele i po zakończeniu procesji ostatnia msza.
    Po mszy o 10.00 wyruszy procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy:

I ołtarz: Ołtarz przy którym odbywać się będzie msza, na placu kościelnym – przygotowuje Wola Karczewska
II ołtarz: przy Krzyżu przy skrzyżowaniu ulicy Kościelnej i Wawrzynieckiej –  przygotowują Górki
III ołtarz: przy domu Państwa Ładno – przygotowuje Rzakta
IV ołtarz: przy Izbie Regionalnej – przygotowuje Glinianka

• Wieczór Uwielbienia

17.30 – uroczyste rozpoczęcie.
18.00 – koncert Arki Noego.
19.30 – procesja – uroczyste przeniesienie Najświętszego Sakramentu z kościoła do ołtarza, w asyście mężczyzn z pochodniami, świadectwa wiary, modlitwa, błogosławieństwo, wspólne puszczanie balonów
21.00 – zakończenie

• W dzisiejszą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć różne przedmioty okolicznościowe z logo koncertu Wieczoru Uwielbienia – koszulki, kubki itp. Uzyskane środki przeznaczone będą na organizację tego wydarzenia. Zapraszamy na stronę wieczoruwielbienia.pl gdzie można znaleźć wszelkie potrzebne informacje na temat tego wydarzenia.
  • W związku z Wieczorem Uwielbienia parkować będzie można: na łące w stronę Glinianki II, na ulicy Kościelnej, przy kościele w wyznaczonych miejscach, pod szkołami
    Prosimy nie parkować samochodów wzdłuż ulicy Wawrzynieckiej, która musi być przejezdna. Służby porządkowe – policja oraz straż pożarna będzie kierowała organizacją ruchu – prosimy o podporządkowanie się.
  • W poniedziałek o 13.30 na częstotliwości 106,2 – Radio Warszawa Praga będzie audycja o Wieczorze Uwielbienia, zachęcamy do wysłuchania.
  • W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca.

– w pierwszy piątek: 7.30 z adoracją do 9.00 i 18.00

– w pierwszą sobotę: 7.30

• Podczas całego tygodnia będzie możliwość do przystąpienia do sakramentu pokuty przed Bożym Ciałem, podczas mszy świętych, szczególnie w środę już od godz 17.00, podczas mszy i po mszy kapłani będą dostępni.
  • Testujemy organy elektroniczne firmy ALBORN. Jako, że nasze organy piszczałkowe są wpisane w rejestr zabytków i jeżeli uda się pozyskać środki z odpowiednich dotacji instrument ten zostanie odrestaurowany.