Niedziela Palmowa – 2.04.2023

• Niedziela Palmowa

Dzisiaj msza o godz. 10.00 z precesją wokół kościoła z naszymi pięknymi regionalnymi palmami.

Na 11.30 zapraszamy dzieci, tak jak co roku z instrumentami. Wielka prośba do niosących nasze wielkie palmy, aby pozostać na procesję dla dzieci.

Trwa nasz kiermasz wielkanocny. Dochód przeznaczany jest na nasz VIII Wieczór Uwielbienia. Już teraz dziękujemy tym, którzy włączyli się w przygotowanie tego kiermaszu: uczniom i nauczycielom SP w Gliniance, Seniorom z Woli Karczewskiej, ludziom dobrej woli.

O godz.17.15 odbędzie się Droga Krzyżowa wokół kościoła poprowadzona przez nasz Chór Parafialny.

O godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Dzisiaj spowiedź na wszystkich mszach św. oraz od 15.00 do 17.00 ks. Kazimierz i ks. Proboszcz, od 17.00 do 19.00 ks. Jakub i ks. Grzegorz. – nie będzie spowiedzi w Wielki Piątek.

• Bóg zapłać blisko 250 osobom, za udział w piątek w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Dziękujemy Panom z naszej parafii za jej przygotowanie.

• W środę o 19.00, po mszy św. wieczornej wyruszy Mała Droga Krzyżowa, na którą chcielibyśmy zaprosić rodziny z dziećmi. Naszą intencją jest, aby było to wspólne ćwiczenie duchowe, a także możliwość spędzenia czasu z dziećmi w innych niż na co dzień warunkach. Droga jest zorganizowana na wzór EDK. Będziemy szli w grupie, długość trasy to niespełna 11 km.

• W niedzielę 14 maja o godz. 19.00 zapraszamy na I spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (Uczniowie klas 8 i starsi).

• Rozpoczyna się Wielki Tydzień:

Wielki Czwartek

Tego dnia rano jest tylko o godz. 7.00  „Ciemna Jutrznia” prowadzona przez Skautów.

Nie ma mszy o godz. 7.30.

W katedrze Warszawsko-Praskiej gromadzą się wszyscy księża na Mszy Krzyżma Świętego.

Wieczorem Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 i adoracja w Ciemnicy do północy.

Wielki Piątek

Adoracja od godz. 9.00 do 17.00, a o godz.15.00 w godzinę śmierci Jezusa, rozpoczniemy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.

O godz. 18.00 Liturgia Adoracji Krzyża i adoracja w Grobie Pańskim do północy.

Tego dnia taca przeznaczona jest na konserwacje Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Tego dnia obowiązuje post ścisły.

Wielka Sobota

Od godz. 9.00 do godz. 15.00, poświęcenie pokarmów wielkanocnych w kościele.

O godz. 19.00 Wigilia Paschalna.

Następnie adoracja do Rezurekcji. Przez całą noc wartę będą pełnili strażacy z OSP Górki i Glinianka. Zapraszam grupy zorganizowane do zapisywania się do czuwania nocnego w Wielką Sobotę.

Niedziela Zmartwychwstania

Msza Rezurekcyjna o godz. 6.00 z procesją wokół kościoła,

Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatami na procesji rezurekcyjnej. Spotykanie przy zakrystii przed Mszą Rezurekcyjną. Następnie msze św. o 10.00, 11.30, 12.45. Nie ma mszy św. o godz. 18.00.

Poniedziałek Wielkanocny

Msze jak w niedzielę, bez mszy o godz.18.00.

• Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego: mieszkańcom Woli Karczewskiej, Osiedla w Gliniance, Glinianki, Rzakty, członkom Koła Różańcowego św Elżbiety z Glinianki

• OSP Glinianka zaprasza do włączenia się w akcję krwiodawstwa dzisiaj w godz. od 9.00 do 13.00.

• Zapraszamy do lektury prasy katolickiej, a ministranci rozdają bezpłatny egzemplarz „Dobrych nowin” poświęconych św. Janowi Pawłowi II.