Niedziela Palmowa – 25.03.2018

• Rozpoczyna się Wielki Tydzień:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 i adoracja w Ciemnicy do godz.21.00

Wielki Piątek – adoracja od godz. 9.00,

– o 15.00 w godzinę śmierci Jezusa odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia,

– o 18.00 Liturgia Adoracji Krzyża i adoracja w Grobie Pańskim do 21.

Tego dnia obowiązuje post ścisły

Wielka Sobota – święcenie pokarmów

od 9.00 do godz. 12.00 w kościele

12.15 Górki w remizie, a następnie Poręby

13.00 Rzakta

13.15 Dobrzyniec

13.45 Wola Karczewska

– o 18.00 Wigilia Paschalna, a po niej adoracja do Rezurekcji

Niedziela Zmartwychwstania msze o: 6.00 – Rezurekcja, 10.00, 11.30, 12.45, nie ma mszy o 18.00

Poniedziałek Wielkanocny: msze o: 8.00, 10.00, 11.30, 12.45, nie ma mszy o 18.00

• Przed oblicze dobrego Pana odszedł: śp. Ks. Aleksander Juszczuk w wieku 50 lat, 24 lata w kapłaństwie, którego pogrzeb odbył się w dniu wczorajszym, a który pomagał w naszej parafii w Siwiance, jeszcze rok temu był z nami na Triduum Paschalne.

Pożegnaliśmy również śp. Genowefę Szczęsną w wieku 86 lat. z Glinianki.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

• Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w rekolekcjach i skorzystali z nauk i sakramentu spowiedzi.
  • Dziś o 17.15 Droga Krzyżowa wokół kościoła poprowadzona przez nasz Chór Parafialny.
  • Zapraszamy grupy zorganizowane do zapisywania się do czuwania nocnego w Wielką Sobotę.
  • Bóg zapłać panu Robertowi Brewczyńskiemu za poświęcony czas i transport, podczas wczorajszej wizyty księdza Kazimierza u chorych.
  • Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dzisiejszego kiermaszu, którego dochód jest przeznaczony na Wieczór Uwielbienia. Wasze zaangażowanie było wyjątkowe.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę 21 kwietnia. Zapisy w zakrystii.
  • Spotkanie z bielankami dziś po mszy o 11.30 w sprawie sypania kwiatami na procesji rezurekcyjnej.
  • Na stoliku pod chórem znajdują się pomoce wielkopostne, m.in.: „Modlitewnik czcicieli św. Ojca Pio”.
  • Spotkanie dla Bierzmowanych dziś o godz. 19.00 i potrwa do 20.30.
  • Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego wioskom: Józefów, Poręby, Siwianka, Rzakta, Glinianka II oraz mieszkańcom ulicy Łąkowej.
  • W tygodniku Idziemy: „W ojczyźnie Jezusa – dzieje Grobu Bożego, a w Gościu Niedzielnym: Dalszy cykl: „Wielki Post ze św. Ojcem Pio” – Cierpienie oraz obrazek z modlitwą, którą odmawiał św. O. Pio.