Niedziela Palmowa – 28.03.2021

OGŁOSZENIA PARAFIANE

„Kierując się troską o życie i zdrowie wiernych, uczestniczących w życiu Kościoła, usilnie proszę wszystkich księży proboszczów i rektorów kaplic na terenie diecezji warszawsko-praskiej o bardzo poważne podejście do obowiązujących zasad dotyczących liczby wiernych, którzy w jednym czasie mogą uczestniczyć w nabożeństwach.

Bp. Romuald Kamiński

W naszej świątyni limit osób wynosi 14. Będą to osoby, które zamawiały intencje mszalne i wchodzą do kościoła przez kaplicę o. Pio. Msze św. będą transmitowane w niedzielę o godz. 10.00 i według poniższego porządku. Pozostali wierni, mogą uczestniczyć na zewnątrz świątyni z zachowaniem zasad sanitarnych

• Bóg zapłać ponad 100 osobom, za udział w piątek w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Dziękujemy za przygotowanie EDK panom Jerzemu Drubkowskiemu, Dariuszowi Chilewiczowi, Wojciechowi Domanowi, Ryszardowi Rybce.

• Dzisiaj dodatkowa spowiedź od godz. 15.00 do 20.00. Będzie posługiwało po dwóch kapłanów i co 15 minut będzie udzielana Komunia św. (z wyjątkiem czasu na Mszę św. o 18.00).

Przeżyjmy te święta pojednani z Jezusem i złączeni w Komunii św.

• Bóg zapłać Pani Kazimierze Szczęsnej za przygotowanie palm do dekoracji kościoła.

Rozpoczyna się Wielki Tydzień:

• Wielki Czwartek

– tego dnia rano jest tylko o godz. 7.00  „Ciemna Jutrznia” prowadzona przez Skautów.

– nie ma Mszy o 7.30.

– Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 – będzie transmitowana na FB

– adoracja w Ciemnicy do północy,

– jest to także pierwszy czwartek miesiąca wraz z Godziną Świętą.

• Wielki Piątek

– adoracja od godz. 9.00,

– o 15.00 w godzinę śmierci Jezusa odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia,

– o 18.00 Liturgia Adoracji Krzyża z transmisją i adoracja w Grobie Pańskim do północy

Tego dnia taca przeznaczona jest na konserwację Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Tego dnia obowiązuje post ścisły = post jakościowy (powstrzymanie się od pokarmów mięsnych) i post ilościowy (tzry posiłki w tym jeden do syta)

• Wielka Sobota

– od 9.00 poświęcenie pokarmów na zewnątrz przy kościele do godz. 15.00

– 18.00 Wigilia Paschalna z transmisją na FB

– następnie Adoracja do godziny na którą zapiszą się chętni. Listy na adoracje znajdują się przy obrazie Matki Bożej.

• Niedziela Zmartwychwstania

Msze

– o 6.00 transmitowana z procesją wokół Kościoła (wierni zostają na swoich miejscach) ,

– 10.00 z transmisją,

– 11.30,

– 12.45.

– nie ma Mszy św. o godz. 18.00.

• Poniedziałek Wielkanocny

Msze jak w niedzielę 8.00; 10.00; 11.30; 12.45; nie ma Mszy o 18.00

• Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego mieszkańcom Rzakty (1200zł), Siwianki (400zł), Józefowa (400 zł) i ulicy Łąkowej w Gliniance (650 zł), Dobrzyńca (850zł), ofiarodawcom indywidualnym oraz za ofiary na utrzymanie parafii, które przekazujecie na konto parafialne. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud zbiórki.

• W tygodniku IDZIEMY: o tradycji odprawiania Drogi Krzyżowej w rzymskim Koloseum, GOŚĆ NIEDZIELNY przybliża nam święty czas Triduum Paschalnego, dla Najmłodszych MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY, i miesięcznik formacyjny „Różaniec”.

• Wójt Gminy Wiązowna, p. Janusz Budny przypomina, że 1 kwietnia rozpocznie się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, bliższe informacje na stronie Gminy Wiązowna.