Niedziela Palmowa – 5.04.2020

W MSZACH ŚW. UCZESTNICZĄ TYLKO OSOBY ZAMAWIAJĄCE INTENCJE –

MAX. – 5 OSÓB

Pamiętajmy o transmisjach mszy św., rekolekcji wielkopostnych i nabożeństw w środkach masowego przekazu.

• Spowiedź św. odbywa się

– w niedzielę na każdej mszy św.,

– w dni powszednie przed i po mszy św,

– w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę dodatkowo od 13.00 do 17.00, posługę będzie pełniło jednocześnie 2 kapłanów.

W te trzy dni będzie na bieżąco udzielana Komunia Św.

• Dla zachowania zasad bezpieczeństwa podczas pandemii obowiązują następujące zasady:

podczas trwania spowiedzi, kolejna osoba czeka w kruchcie kościoła, kolejne osoby pozostają na zewnątrz świątyni, zachowując zasady wskazane przez organy państwowe i służby sanitarne

– przy konfesjonałach znajdują się środki dezynfekujące

– po spowiedzi i przyjęciu Komunii św. wychodzimy bocznym wyjściem po prawej stronie, żeby nie mijać osób czekających w kruchcie

– w kościele jest max. 5 osób

– w celebracji Triduum Paschalnego oraz w Mszy Rezurekcyjnej, biorą udział tylko osoby wyznaczone przez ks. Proboszcza

• Tekst modlitwy błogosławieństwa pokarmów wielkanocnych w naszych domach znajduje się na naszej stronie parafialnej.

• Planujemy transmisję Triduum Paschalnego codziennie o 18.00 i Mszy św. Rezurekcyjnej o 06.00. Szczegóły zostaną podane na stronie parafialnej.

• Adoracja

– Wielki Czwartek od 19.00 do 22.00,

– Wielki Piątek od 9.00 do 13.00 i po spowiedzi i liturgii od 19.00 do 22.00

– Wielka Sobota od 9.00 do 13.00 i po spowiedzi i liturgii od 19.00 do 22.00

Zapisy na adorację pod nr parafialnym 881 735 553.

Na Adorację przychodzą tylko osoby zapisane.

• Dziękujemy drodzy Parafianie za Waszą samodyscyplinę podczas I piątkowej spowiedzi, co do przepisów służb sanitarnych – to wszystko dla naszego bezpieczeństwa. Policja, która została powiadomiona telefonicznie o rzekomym łamaniu tych przepisów, po przyjeździe nie stwierdziła żadnego wykroczenia. Funkcjonariusze potwierdzili, że w kościele przebywało jednocześnie max 5 osób, a na zewnątrz osoby czekające zachowywały bezpieczny, min 2 metrowy dystans. Dlatego też zwracam się z prośbą co do spowiedzi w Triduum, abyście tych przepisów skrupulatnie przestrzegali. Po sprawdzeniu, kto jest ostatni, możecie też np. czekać w swoich samochodach na parkingu, żeby też nie tworzyć tłoku przy kościele.

• W naszej parafii 1 kwietnia rozpoczęła swoje życie duchowe, już dziewiąta Róża Różańcowa rodziców modlących się za swoje dzieci. Jest już 6 osób chętnych to kolejnej. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny.

• Tegoroczna I Komunia Św. została przeniesiona na termin 5 września na godz. 11.00

• Trwajmy na codziennej modlitwie Różańcowej o godz. 20.30 w Waszych domach, w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc, łaskę nawrócenia i oddalenie zarazy. Nasz ksiądz Proboszcz trwa wtedy na modlitwie w naszym kościele.

• W naszej świątyni trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po mszy św. porannej rozpoczyna się Adoracja i trwa do godz. 20.30. Jest otwarta jak zawsze kruchta kościoła, w której będą wystawione klęczniki dla indywidualnej modlitwy.

• Osoby starsze, które mają problem ze zrobieniem zakupów, zapraszamy do kontaktu telefonicznego z ks. Proboszczem pod nr 881 735 553. Wolontariusze skontaktują się osobiście i dowiozą takie zakupy.

• Wstępnego kontaktu w sprawach kancelaryjnych, prosimy dokonywać telefonicznie.

• Prosimy odwiedzać naszą stronę parafialną na Facebooku, gdzie są umieszczane na bieżąco ważne informacje.

• Bóg zapłać Pani Kazimierze Szczęsnej za przygotowanie palm do dekoracji świątyni, a firmie 24IT za transport i montaż przy kościele.

• Bóg zapłać za ofiary: K.R św Cecylii w kwocie 500 zł, Mieszkańcom ul. Łąkowej w kwocie 600 zł, mieszkańcom Rzakty w kwocie 600 zł, oraz ofiarodawcom indywidualnym na potrzeby Kościoła i kwiaty do Grobu Pańskiego.

Polecam całą naszą Wspólnotę parafialną opiece Matki Bożej Glinieckiej i pozostaje do Waszej dyspozycji w posłudze sakramentalnej, po kontakcie telefonicznym.

Ks. Proboszcz.