Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego – 16.05.2021

• Dzisiaj odbędzie się msza św. o godz. 15.30 w Dobrzyńcu, Rzakcie (Góry) i w kościele w Gliniance (I połowa od Lipowa do kościoła), kiedy będziemy zawierzali nasze rodziny w poszczególnych wioskach przez wstawiennictwo św. Józefa i prosili o Boże Błogosławieństwo przed Najświętszym Sakramentem dla rodzin.

W niedzielę 23 maja o godz. 15.30 odbędą się msze św. w Bolesławowie, Rzakcie, Kopkach (z obrzędem błogosławieństwa nowej świetlicy).

Bóg zapłać za ofiary, składane przy tej okazji na utrzymanie parafii, podobnie jak to się dzieje podczas „kolędy”.

• Kandydaci do Bierzmowania z klas 8 i starsi są zaproszeni na pierwsze spotkanie dzisiaj na godz. 19.00 w kościele.

• W poniedziałek 17 maja przypada uroczystość św. Andrzeja Boboli, patrona metropolii warszawskiej.

• We wtorek 18 maja o godz. 7.30 msza św. w przeżywanym przez nas Roku Rodziny Amoris Laetitia, kiedy chcemy naszą modlitwą objąć wszystkie matki naszej parafii. Modląc się za nie przed Najświętszym Sakramentem.

• Również we wtorek 18 maja o godz. 18.00, ks. bp Jacek Grzybowski, udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. W kościele w tej uroczystości będą uczestniczyli tylko kandydaci i ich świadkowie (względy sanitarne). Pozostali wierni mogą uczestniczyć na zewnątrz świątyni, lub łączyć się duchowo przez modlitwę.

• Przyszła niedziela 23 maja to Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, kończąca okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

W sobotę od 21.00 rozpocznie się całonocne czuwanie przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego do godz. 7.00 Zapisy w zakrystii.

• Dzisiaj kończymy transmisję mszy św. z naszej świątyni. Pozostają do dyspozycji wiernych transmisje w telewizji, radiu lub w internecie, na przykład msza online.

• W tygodniku IDZIEMY: z odwiedzinami w parafii św. Andrzeja Boboli w Warszawie, w GOŚCIU NIEDZIELNYM: O nowym błogosławionym Franciszku Maria od Krzyża Jordanie, założycielu Salwatorianów.

• Zapraszamy dzieci w wieku od 7 do 14 lat na wakacyjny obóz rekreacyjno- rekolekcyjny. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie.