Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 31.05.2020

• Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła

Śp. Bronisława Szulc w wieku 106 lat (pogrzeb w poniedziałek o 11.00)

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• W dniu wczorajszym 39 kandydatów,przyjęło Sakrament Bierzmowania, którego udzielił bp. Marek Solarczyk.

• Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu przed dzisiejszą uroczystością.

• Dzisiaj kończy się okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

• Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe:

– poniedziałek – piątek – po mszy św. o 18.00,

– sobota – po mszy św. o 7.30,

– niedziela – po mszy św. o godz. 10.00.

• W tym tygodniu przypadają:

pierwszy czwartek miesiąca

– 18.00 – msza św. z intencją od Rycerstwa św. Maksymiliana (grupa 16 mężczyzn modlących się, poszczących i składających jałmużnę) o nowe i święte powołania kapłańskie, za kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o dar życia wiecznego dla zmarłych kapłanów związanych z naszą parafią.

pierwszy piątek miesiąca

– 7.30 – msza św. wypominkowa wraz z spowiedzią

– od 17.00 – spowiedź

– 18.00 – msza św.

– 8.00 – 21.00 – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu – na ołtarzu bocznym znajduje się lista adoracyjna, na którą się zapisujemy dla zapewnienia ciągłości adoracji.

pierwsza sobota miesiąca – czas naszego duchowego wotum dziękczynnego za koronację obrazu M.B. Glinieckiej.

– 7.30 msza św. z komunią św. wynagradzającą oraz adoracja Najświętszego Sakramentu

– po mszy św. różaniec przed Najświętszym Sakramentem.

Do odebrania w zakrystii nowy numer miesięcznika formacyjnego „Różaniec”, dla 60 osób, które dokonały prenumeraty.

• Za tydzień przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

• Bóg zapłać Wszystkim, którzy włączyli się w pomoc dla łaźni prowadzonej przez Caritas naszej diecezji w Warszawie przy ul. Grochowskiej. Dziękujemy Gliwickiemu Kubowi Gazety Polskiej oraz Światowemu Związkowi Armii Krajowej koło Myślenice. Ostatnia partia ręczników pojedzie w tym tygodniu.

• Bóg zapłać za transmisje mszy św. Panom Robertowi Siporskiemu, Marcinowi Stecowi, Łukaszowi Zawadka, za dokumentację fotograficzną Marcinowi Klochowi i Grzegorzowi Płochockiemu.

• Bóg zapłać za Wasze ofiary, które wpływają no konto parafialne i za ofiary składane do puszki pod chórem.

• Tydzień temu wrócił na swoje miejsce główny żyrandol po renowacji, a dzisiaj przybyły nam świece ołtarzowe wykonane ręcznie do naszej świątyni z dekoracjami nawiązującymi do ołtarza głównego i ołtarza Matki Bożej.

• W tygodniku IDZIEMY „Jak działa Duch Święty” Jacht płynie, ale przecież wiatru nie widzimy. Podobnie jest z działaniem Ducha Świętego. – mówi ks. prof. dr. hab. Marek Tatar, kierownik Katedry Mistyki Chrześcijańskiej na UKSW w rozmowie z Ireną Świerdzewską, a w GOŚCIU NIEDZIELNYM „Nastoletnia Świętość” – Kochaj swoje dzieci, troszcz się o nie, opowiadaj im o Bogu, a potem patrz, jak On je prowadzi – powtarzali święci małżonkowie Zelia i Ludwik Martin, rodzice dwóch świętych córek.