Sakrament Bierzmowania 2020

Ze względu na panującą pandemię, Sakrament Bierzmowania, planowany na nd. 31 maja 2020r, decyzją ks. bp Marka Solarczyka, odbędzie się w sobotę 30 maja 2020 r. o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP, ul. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego 1, 05 – 400 Otwock (Wólka Mlądzka).

Po rozmowie z ks. bp Markiem Solarczykiem oraz Prob. Parafii św Józefa, ks. Robertem Turykiem SAC, który użyczy nam świątyni, a którego kościół jest w stanie pomieścić większą liczbę wiernych, przy zachowaniu zasad sanitarno-epidemiologicznych, ustalone zostało:
1. W liturgii będą uczestniczyli tylko sami kandydaci. Świadkiem Bierzmowania, będzie jedna osoba dla wszystkich.
2. Najbliżsi będą mogli uczestniczyć w uroczystości, korzystając z transmisji, która rozpocznie się o godz.12.00.
3. Rodzice przywiozą młodzież do kościoła na godz. 10.00. Będzie to czas do skorzystania z sakramentu spowiedzi i następnie przygotowania bezpośredniego.
4. Proszę wszystkich kandydatów do napisania na maila: parafiaglinianka@gmail.com, z podaniem swoich danych personalnych z nr telefonu, abyśmy mieli kontakt online.
5. Indeksy proszę dostarczyć do 17 maja do zakrystii, lub do skrzynki na listy na plebanii. Proszę, żeby były podpisane i uzupełnione. W indeksach wpisujemy patrona, którego wybraliśmy oraz jego hagiografię.
6. Bliższe informacje pod tel 881 735 553.

Ks. Proboszcz.