Uroczystość Najświętszej Trójcy – 12.06.2022

• W czwartek 16 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Msza św. o godz.

– 8.00 w kościele,

– 10.00 na błoniach kościelnych i po niej rozpocznie się procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy ulicą Wawrzyniecką, Napoleońską i powrót ul Kościelną.

Zwracamy się z prośbą o udekorowanie naszych domostw na trasie procesji z Najświętszym Sakramentem.

Zapraszamy dziewczynki, chętne do sypania kwiatami na procesji w Boże Ciało. Przynosicie koszyczki na kwiaty i spotykacie się koło ołtarza polowego po mszy o 10.00. Proszę przynieście też płatki kwiatów dla Jezusa.

• Już po raz siódmy mamy zaszczyt zaprosić na Wieczór Uwielbienia, który odbędzie się, w godzinach 17.00 – 22.00 w Gliniance, w uroczystość Bożego Ciała. To czas Adoracji, i Uwielbienia.

W czasie tegorocznego Wieczoru Uwielbienia zagrają dla nas zespół „ Arka Noego” oraz „Nie ma Go tu”, jak również „Dzieci uwielbiają Jezusa”. Świadectwo wygłosi m.in. Misiek Koterski – aktor.

Przez spotkanie poprowadzi nas, po raz kolejny Dominika Chorosińska.

Osoby piekące ciasta mogą je przynosić w czw. od 9.00 do parafialnej kawiarni.

Wolontariusze gromadzą się o godz. 14.00. Będziemy wdzięczni za własne produkty jak sójki, swojski chleb, smalec itp.

Boże Ciało to czas rocznicy I Komunii św. Nasze dzieci rocznicowe przychodzą w miarę możliwości w strojach komunijnych i uczestniczą w procesji wraz z dziećmi, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa. Niech ich uczestnictwo będzie uwielbieniem Jezusa za Jego obecność w ich życiu.

Panów chętnych do pomocy w nocnym pilnowaniu sceny i całego osprzętu zapraszamy do zakrystii.

Pod chórem znajdują się do nabycia koszulki z logo Wieczoru Uwielbienia.

Mężczyzn, chętnych do wzięcia udziału w procesji na Wieczorze Uwielbienia, zapraszamy w czarnych koszulkach z logo i z pochodniami o 17.50 przy dzwonnicy.

• Od piątku do niedzieli zapraszamy na rekolekcje w plenerze „Strefa Mocy”, które poprowadzi Witek Wilk.

Rozpoczynamy mszą św. o 18.00. Tego dnia rozpocznie się Oktawa Bożego Ciała. Po mszy wieczornej Nieszpory o Najświętszym Sakramencie.

• W sobotę 18 czerwca zapraszamy na V pieszą pielgrzymkę do Wielgolasu. Zapisy w zakrystii.

• Za tydzień w niedzielę 19 czerwca o godz. 19.00 zapraszamy na kolejne spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (uczniowie klas 8 i starsi).

• Za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na stypendia naukowe dla studiujących kapłanów z naszej diecezji.

• Jako wspólnota przełożonych i kleryków WSD DWP pragniemy skierować słowa zachęty i odwagi do młodych mężczyzn, którzy słyszą głos powołania kapłańskiego. Wierzymy, że Chrystus Pan także i dziś woła do serc wielu z Was i pragnie Was zaprosić do przygody oddania Mu swojego życia na służbę Kościoła i drugiego człowieka. Seminarium naszej Diecezji stoi przed Wami otworem, aby pomóc w rozpoznaniu powołania i właściwego go kształtowania. Każdego młodego mężczyznę doświadczającego wołania Pana Jezusa: „Pójdź za Mną” – zapraszamy do zapoznania się z warunkami rekrutacji do WSD DWP w Warszawie Tarchominie. Warunki te dostępne są na stronie internetowej seminarium oraz naszej diecezji. Jednocześnie wszystkim księżom, siostrom zakonnym i wiernym świeckim wyrażamy wdzięczność za modlitwy w intencji powołań i wsparcie naszego domu formacyjnego.

• Na stoliku z prasą:

IDZIEMY: Kaplica Pokoju w Niepokalanowie

GOŚĆ NIEDZIELNY : Dziesięć sióstr reprezentuje przeszło sto ofiar ze Zgromadzenia św. Elżbiety, zamęczonych i zamordowanych przez sowieckich żołdaków.